Wiktor jest z natury radosny i optymistycznie nastawiony do życia. Nie zraża się wszelkimi niepowodzeniami i odważnie walczy z przeciwnościami losu. Nie jest tchórzliwy, a każdą przeszkodę traktuje jako dodatkowy bodziec do działania. Wiktor jest duszą towarzystwa i uwielbia spędzać czas w gronie bliskich i dalekich znajomych. Nie cierpi samotności, dlatego rzadko samotnie spędzą czas. Jedną z jego największych pasji są liczne podróże, więc często wybiera się w dalekie wędrówki. Życie traktuje jako niesamowitą przygodę i potrafi z każdej chwili czerpać przyjemność. Ale także dba o swój rozwój osobisty, szczególnie, że dużo czasu poświęca na zdobywanie doświadczenia życiowego. Posiada ciekawe pasje i lubi aktywnie spędzać wolny czas. Chętnie rozmawia o swoich zainteresowaniach, szczególnie, że ma krasomówczy talent.
Ale nie należy do uległych osób i potrafi pokazać się z innej strony. Często walczy o swoje dobro i okazuje się ironiczny lub sarkastyczny. Miewa zmienne nastroje, ale należy przyznać, że nigdy nikogo nie rani celowo. Uwielbia brać udział w dyskusjach, a każdą potyczkę słowną traktuje jako urozmaicenie spotkania. Wiktor posiada dobre serce oraz szlachetne serce. Nie jest obojętny wobec cierpienia innych i często staje w obronie ofiar.
Wiktor wzbudza powszechny podziw i traktowany jest z największą sympatią. Może pochwalić się dużym powodzeniem wśród kobiet, a on sam słynie z licznych romansów. Szybko zaczyna życie osobiste i jeszcze szybciej oddaje serce różnym miłostkom. Niestety, ale ma tendencję do uciekania przed wszelkimi zobowiązaniami i dlatego musi minąć dużo czasu zanim zdecyduje się na poważny związek. A gdy spotka miłość swojego życia, to gotowy jest do rozpoczęcia wiernego oraz lojalnego mężczyzny.
Patronem imienia jest Wiktor z Damaszku, męczennik i święty prawosławny. Został zamordowany za to, że odmówił jako żołnierz złożenia ofiary rzymskim bogom. Święty nie wypełnił rozkazu i został poddany licznym torturom. Jednakże przeżył i nawrócił na chrześcijaństwo wróżbitę, a dzięki swoim modlitwom przyczyniał się do odzyskiwania wzroku przez niewidomych żołnierzy. Został ścięty w Damaszku między 161 a 180 rokiem. Święty Wiktor w ikonografii przedstawiany jest jako młody mężczyzna z zarostem oraz kasztanowymi włosami. Ubrany jest w zbroję, przez którą przerzucony jest czerwony płaszcz. W prawej dłoni trzyma uniesiony krzyż prawosławny, w lewej zaś pikę lub miecz.
Imię Wiktor pojawiło się w Polsce pod wpływem włoskim w XVI wieku, wraz z formą pochodną Wiktoryn. Od tego imienia pochodzą również nazwiska: Wiktor, Wiktorczyk, Wiktorowski oraz nazwy miejscowości Wiktorówki, Wiktorowo, Wiktorów.
Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.