Hanny sprawiają wrażenie, że działają według szczegółowego planu i gotowe są na wszelkie poświęcenia, aby zdobyć szczyt sukcesu. To ich systematyczność oraz samokontrola sprawiają, że potrafią zajść wyżej niż inni ludzie. Hanny żyją według własnych przekonań i nigdy nie działają pod wpływem emocji. Nawet w przyjaźni i miłości zachowują zdrowy rozsądek. Kobiety o tym imieniu są wspaniałym wsparciem dla bliskich i zawsze niosą bezinteresowną pomoc potrzebującym. W przypadku cierpienia innych, nigdy nie stawiają na pierwszym miejscu własnych interesów, ale dobro najbliższych.
To życzliwość oraz dobroć tak pozytywnie wpływają na wizerunek Hann. One zawsze wzbudzają sympatię otoczenia i przyciągają swoim naturalnym urokiem jak magnes. To powoduje, że Hanny mogą pochwalić się gronem wiernych przyjaciół, dla których jest niczym dobry anioł. Kochają życie i ludzi, a radością chcą się dzielić jak z największą ilością osób. Dlatego one zawsze otoczone są miłością oraz przyjaźnią. Wobec nieznajomych zachowują się z dużą dozą życzliwości oraz sympatii.
W miłości Hanny są w stanie zrobić wszystko dla partnera. Gdy spotkają miłość swojego życia, to nie cofną się przed niczym. To uczucie sprawia, że dostają skrzydeł i jeszcze chętniej dzielą się swoją radością. Hanny są wspaniałymi partnerkami, przyjaciółkami, żonami oraz matkami, które zawsze są gotowe do największych poświęceń.
Patronką imienia jest św. Anna, matka Maryj. Ewangelie nie przekazują żadnej informacji o rodzicach Maryi. Jedynie wiadomości znane są apokryfów Protoewangelii Jakuba, napisanej około 150 roku, z Ewangelii Pseudo-Mateusza z wieku VI oraz z Księgi Narodzenia Maryi z wieku VIII. Św. Anna pochodziła z rodziny kapłańskiej z Betlejem. Podobno od IV wieku do dziś, pokazuje się przy Sadzawce Owczej w Jerozolimie w miejscu, gdzie stał dom Anny i Joachima. Św. Anna jest patronką rodzących, matek, wdów, położnic, ubogich robotnic, górników kopalni złota.
Imię pojawiło się w Polsce w czasach średniowiecza, najpierw w rodzinie książąt śląskich. Imię stało się popularne w formie Anna bądź od 1311 roku jako Hanna. Wcześnie także zaczęto używać zdrobniałej formy imienia, na przykład Hanka i Hańka (XV wiek, głównie na Rusi Czerwonej). W XVIII wieku powstały nowe zdrobnienia: Hania, Haneńka. Językoznawcy próbowali wyjaśnić literę h jako przydech przed początkową samo¬głoską lub jako wpływ niemiecki.
Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.