Imieniny Mii

👩 Mia ♀️

Do najbliższych imienin Mii zostało 171 dni, czyli 5 miesięcy i 18 dni.

W ciągu najbliższego roku osoby o imieniu Mia obchodzą swoje imieniny najczęściej w nastepujące dni: 15 sierpnia (czwartek), 8 grudnia (niedziela) i 2 lutego (niedziela).

Pochodzenie imienia

Mia to szwedzkie i duńskie zdrobnienie imienia Maria.

Charakterystyka osób noszących imię Mia

Mia to kobieta o niezwykle skomplikowanym charakterze. Często bywa dość kapryśna i zdarza się, że nic ani nikt nie jest w stanie jej zadowolić. Nie należy do domatorek, lecz uwielbia spędzać czas poza domem. Jest również duszą towarzystwa i bardzo chętnie otacza się mądrymi i doświadczonymi życiowo osobami. Lubi nawiązywać nowe znajomości i bywa, że może pochwalić się dużym gronem przyjaciół.

Mia jest wiecznie niezdecydowana i wciąż przeżywa wiele rozterek. Nigdy nie potrafi podjąć jednoznacznej decyzji i dlatego zanim zdecyduje się na określony krok, to już mija szansa na zmianę losu. I cóż, później przeżywa przez długi czas zmarnowaną szansę. Jednak należy przyznać, że Mia emanuje wyjątkowym urokiem, który przyciąga męskie serca. Ale tak naprawdę, to nigdy nie pozwoli na zdominowanie swojej woli, więc zazwyczaj sama decyduje o swoim życiu.

W pracy zawodowej wyróżnia się sumiennością oraz odpowiedzialnością. Choć zdarza się, że zapomina o ważnych terminach, to jednak perfekcyjnie wywiązuje się ze swoich obowiązków. Lubi odnosić sukcesy, lecz nie wspina się po szczeblach kariery za wszelką cenę. I zdarza się, że zajmuje określone stanowisko przez wiele lat, lecz jej to w niczym nie przeszkadza, bowiem nie ma za dużych aspiracji.

Mia jest indywidualistką, która ceni sobie poczucie niezależności. Uważne broni swoich granic i raczej tylko wybrani mają szansę na poznanie jej prawdziwej natury. Sprawia wrażenie, że skrywa w sobie wiele tajemnic, które wzbudzają zaciekawienie wśród panów. Mia jest bardzo wybredna w stosunku do relacji damsko-męskich i tylko wybrany mężczyzna zwróci jej uwagę. Zdarza się, że lubi bawić się męskimi uczuciami i gdy na horyzoncie pojawi się ciekawszy obiekt, to bez skrupułów zapomina o dotychczasowym adoratorze.

Mia jest niepoprawną marzycielką, która snuje fantazje o idealnym księciu z bajki. Twierdzi, że tylko wyjątkowy mężczyzna zdobędzie jej serce, więc jest gotowa na długie oczekiwanie. Jednak należy przyznać, że jest wyjątkowo kochliwa i bywa, że nigdy nie cierpi na samotność. Ale zawsze pragnie zachować pewną niezależności i gdy mężczyzna będzie próbował zdominować jej wolę, to gotowa jest do zerwania znajomości. I dopiero pod wpływem prawdziwej miłości jest gotowa do stworzenia związku opartego na wierności i wzajemnych uczuciach.

Ciekawostki

Według Rady Języka Polskiego imię to poprzez swoją wymowę fonetyczną jest trudne do zaakceptowania, bowiem zawiera połączenie miękkiego m (mi) oraz a, które w polszczyźnie wymawia się jako dwa dźwięki, zaś w języku angielskim, w którym jest ono często spotykane, wymawia się je jako mi-j-a – a więc wymowa nie jest zgodna z polską fonetyką.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.