Władysław szczególną wagę przykłada do porządku oraz harmonii. Choć często miewa zmienne nastroje, to jednak potrafi zapanować nad emocjami. Zazwyczaj jest opanowany, choć w jego duszy toczy się prawdziwa burza uczuć. Należy do tolerancyjnych ludzi i z wyrozumiałością podchodzi do odmiennych poglądów. Często za wszelką cenę próbuje uniknąć konfliktów, nawet kosztem własnego szczęścia.
Władysław jest bystry oraz zaradny. Nie lubi czekać z założonymi rękami i sam dąży do zmiany losu. Często podejmuje radykalne decyzje i potrafi postawić wszystko na jedną kartę. Należy przyznać, że ma wyjątkowe szczęście w życiu i zazwyczaj nie musi przejmować się większymi problemami. W życiu kieruje się logiką i chłodną analizą, dlatego wie jakie ma podjąć dalsze kroki. Władysław posiada żyłkę przedsiębiorcy i spełnia się we własnym biznesie.
W życiu osobistym, lubi otaczać się wiernymi oraz lojalnymi przyjaciółmi. On sam pielęgnuje relacje między bliskimi znajomymi i cóż, taka postawa wzbudza powszechny podziw. Władysław ceni sobie wartości moralne i nigdy nie zdecyduje się na niehonorowe zachowania. Nie da się nie zauważyć, że Władysław wywiera wyjątkowo pozytywny wpływ na otoczenie.
W miłości, Władysław poszukuje partnerki, która wyróżnia się mądrością oraz dobrocią serca. Marzy o szybkiej stabilizacji życiowej, tak więc dużą nadzieję pokłada w wybrance serca. Jest wiernym mężem i kochającym ojcem. Aktywnie uczestniczy w wychowaniu dzieci i nie ucieka przed obowiązkami domowymi. To mężczyzna, z którym warto stworzyć szczęśliwy związek, oparty na miłości oraz szacunku.
Patronem imienia jest św. Władysław, syn króla węgierskiego Beli I i Rychezy (imię niepewne), córki króla polskiego Mieszka II. Urodził się około 1040-1048 roku w Krakowie. Po śmierci barta objął panowanie. Władysław ożenił się z Adelajdą Szwabską, córką księcia Rudolfa. Miał z nią dwie córki. Święty został kanonizowany przez papieża Celestyna III w 1192 roku i jest patronem Węgier. W ikonografii św. Władysław przedstawiany jest z insygniami królewskimi. Do jego atrybutów należą: anioł podający włócznię, chorągiew, krzyż, turban turecki.
Pierwsze informacje o tym imieniu pojawiły się w XI wieku, w formie Ładysław (Ladislaus), Władysław i Włodzisław. Od XIII wieku przyjęła się forma czeska – Władysław. Od imienia tego pochodzą również nazwiska, takie jak: Władysławski, Władeczek, Władysławowicz.
Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.