Alany także są bardzo nieśmiali, szczególnie w relacjach damsko-męskich. Nie potrafią jako pierwsi zainicjować spotkania i często wolą czekać na pierwszy krok wykonany ze strony kobiety. W pracy zawodowej zajmują podrzędne stanowiska i obawiają się wszelkich kierowniczych zadań. Wolą podporządkować się innym osobom, ale ich ugodowość może mieć także pozytywne strony. Bezkonfliktowy charakter sprawia, że są lubiani wśród współpracowników, a to wpływa na powszechny szacunek. To mężczyźni, którzy wyjątkowo odnajdują się w rutynowych czynnościach i nie oczekują wielkich awansów.
W stresujących sytuacjach, Alany nie potrafią wykorzystać swoich możliwości i ratują się ucieczką od podjęcia jakichkolwiek decyzji. Wolą przeczekać burzliwy czas, a potem ze spokojem przyjąć konsekwencje problemu. Najchętniej zrzucają na innych obowiązek rozwiązania problemu i chętnie poszukują pomocy wśród najbliższych. Alany wzbudzają, szczególnie w kobietach, instynkt opiekuńczy i nieraz otoczeni są wielką troską ze strony pań. A taka sytuacja sprawia, że odnajdują swoje szczęście, zwłaszcza w relacjach damsko-męskich. Jednak nieraz uważani są za fajtłapy, szczególnie przez innych mężczyzn, lecz to im w niczym nie przeszkadza i wciąż poszukują schronienia pod skrzydłami swoich dobrych aniołów.
Patronem imienia jest Alan(us) z Auxerre. Według źródeł pochodził z Flandrii, dlatego niektórzy mylili go z Alanem z Lille. Został w XII wieku mianowany pierwszym opatem w Arrivour, zaś w 1152 roku obrano go biskupem w Auxerre. W 1167 roku poprosił o zwolnienie z urzędu i zmarł w 1185 roku w Clairvaux.
Imię zostało wprowadzone do Anglii przez Bretończyków po inwazji Normanów na Anglię. W Polsce imię zapożyczono z języka angielskiego i zaczęto nadawać w latach 80. XX wieku.
Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.