Imieniny Bogusława

👨 Bogusław ♂️

Do najbliższych imienin Bogusława zostało 29 dni, czyli 1 miesiąc .

W ciągu najbliższego roku osoby o imieniu Bogusław obchodzą swoje imieniny najczęściej w nastepujące dni: 22 marca (piątek), 23 września (poniedziałek) i 18 grudnia (środa).

Pochodzenie imienia

Bogusław to staropolskie imię męskie złożone z dwóch członów Bogu- ("Bóg", "Boga", lub pierwotnie "los, dola, szczęście") i -sław ("sława"). Pierwotnie imię oznacza , "ten, który sławi los", a później "sławiący Boga".

Charakterystyka osób noszących imię Bogusław

Bogusław to mężczyzna, który uwielbia znajdować się w centrum uwagi otoczenia. To także wielki indywidualista, zawsze wyróżniający się z tłumu szarych ludzi. Bogusław posiada niezwykle skomplikowany charakter i bogatą osobowość. To mężczyzna, który uwielbia przejmować inicjatywę w działaniu i nieraz zajmuje stanowiska kierownicze. Nie cierpi wypełniać poleceń przełożonych, więc zazwyczaj dąży do jak najszybszego osiągnięcia awansu.
W pracy zawodowej jest urodzonym liderem. To on potrafi przekonać wszystkich do swoich racji i bardzo często bierze udział w najróżniejszych dyskusjach. Zawsze broni swojego zdania i nie zmienia opinii pod wpływem otoczenia. Ma szansę na odniesienie spektakularnego sukcesu, pod warunkiem, że zacznie kontrolować swoje emocje. W jego duszy wciąż toczy się potężna burza uczuć i często nie zna własnej natury.
W życiu prywatnym Bogusław poszukuje przyjaciół podobnych do siebie. Nie jest zbytnio towarzyski i woli spędzać czas w gronie najbliższych osób. Do nieznajomych podchodzi z dystansem i nieraz musi minąć dużo czasu, zanim obdarzy kogoś zaufaniem. Bogusław to dusza, która przede wszystkim pragnie niezależności. Ucieka przed zobowiązaniami i nie lubi jakichkolwiek prób ograniczenia jego wolności. Podobnie w miłości, poszukuje przede wszystkim partnerki, która zaakceptuje jego poczucie niezależności. To samotny podróżnik, wiecznie wędrujący po ścieżkach swojego losu.
Jednak nie można odmówić Bogusławowi zapału do pracy, zwłaszcza wytrwałości i sumienności. To mężczyzna, który z pełną determinacją dąży do osiągnięcia celu. Ale zawsze kieruje się w życiu honorem i sprawiedliwym postępowaniem. Dlatego woli zmierzać dłuższą drogą, niż iść po trupach. Bogusław nie boi się realizować swoich marzeń i potrafi korzystać z życia, w pozytywnym znaczeniu. Nie marnuje losu na ulotne przyjemności, lecz poszukuje metod osobistego rozwoju. To mężczyzna o szerokich horyzontach myślowych i bogatych zainteresowaniach. Nie ogranicza się do jednej dyscypliny wiedzy, lecz uwielbia odkrywać jej nowe obszary. Bogusław to dobry przyjaciel i towarzysz życia, ale pod warunkiem, że bliscy zaakceptują jego charakter.

Patron imienia

Nie istnieją święci, którzy by patronowali temu słowiańskiemu imieniu. Jedynie w czasach sarmatyzmu zaczęto błogosławionymi nazywać dwóch Bogusławów: dominikanina, który był spowiednikiem Bolesława Wstydliwego, oraz franciszkanina, który zginął w 1498 roku w Samborze z rąk Tatarów.

Ciekawostki

Bogusław jest to jedno ze słowiańskich imion, znanych we wszystkich językach słowiańskich. Pierwsze informacje o tym imieniu zanotowano w Polsce na początku XII wieku. W czasach średniowiecza imię to zanotowano u około 700 osób. Imię było mało popularne jedynie w XVI wieku.

Daty imienin, które pojawiają się w kalendarzach, ale rzadziej lub bardzo rzadko są obchodzone.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.