Imieniny Huberta

👨 Hubert ♂️

Do najbliższych imienin Huberta zostało 256 dni, czyli 8 miesięcy i 11 dni.

Hubert obchodzi swoje imieniny najczęściej 3 listopada (niedziela)

Pochodzenie imienia

Hubert to imię męskie pochodzenia germańskiego. Imię złożone jest z członu hugu 'rozum' i -bert (berth, beraht) 'sławny'. Huber dosłownie oznacza 'sławny rozum'.

Charakterystyka osób noszących imię Hubert

Hubert to mężczyzna o szerokich horyzontach myślowych. Mądrość życiową traktuje jako jedną z najważniejszych wartości i wciąż poszukuje nowych dróg rozwoju. Hubert to również perfekcjonista, który zawsze musi wykonać idealnie zadanie. Marzy o wielkich sukcesach i na marzeniach nie poprzestaje, bowiem wkłada wiele sił na osiągniecie celu. Potrafi wszystko poświęcić dla osobistej satysfakcji. Jednak Hubert ma tendencję do stawiania przed sobą wygórowanych wymagań i przez taką postawę, może odczuwać frustrację. Nigdy nie jest całkowicie zadowolony z własnych czynów i nieraz odczuwa kompleksy z tego powodu.
To mężczyzna, który wielką wagę przykłada do osobistego rozwoju. Często nie kończy nauki w określonym wieku, lecz z determinacją rozpoczyna kolejne studia. Nie ogranicza się do jednej dziedziny wiedzy, ale uwielbia czerpać informacje z rożnych źródeł. To mężczyzna, który nie poddaje się w obliczu klęski i wytrwale dąży do celu. Nie zawraca z obranej drogi, lecz odważnie walczy ze wszelkimi przeciwnościami. Wierzy, że każda przeszkoda jest dodatkową motywacją, więc potrafi wyciągnąć z danej sytuacji trafne wnioski. Bardzo szybko uczy się na błędach i zazwyczaj nie popełnia podobnych pomyłek.
W życiu zawodowym dąży do jak największej liczby awansów i zaszczytów. Często sprawia wrażenie, że sukcesy stanowią lek na jego kompleksy. Ale co ciekawe, mimo licznych suckesów, zachowuje się z wrodzoną skromnością. Wzbudza powszechny szacunek i nieraz stawiany jest jako wzór do naśladowania. On sam nie czuje się autorytetem, lecz z zadowoleniem przyjmuje wszelkie przejawy sympatii oraz podziwu. Choć nakierowany jest na osiągnięcie sukcesu, to zawsze zachowuje się uczciwie i sprawiedliwie wobec współpracowników. Nie można oskarżyć go o brak moralności, bowiem często jego postawa jest ostoją wszelkich cnót etycznych.
Hubert uwielbia spędzać czas w gronie najbliższych. To wśród przyjaciół odzyskuje wiarę we własne możliwości. Jest wiernym oraz lojalnym towarzyszem, nie zaniedbującym przyjaciół. W życiu uczuciowym poszukuje partnerki, z którą będzie mógł dzielić liczne pasje. Nie może narzekać na brak zainteresowania ze strony pań, lecz on poszukuje miłości swojego życia. I tylko przy wybranej partnerce odnajdzie spokój duszy.

Patron imienia

Patronem imienia jest Hubert, biskup Tongern-Maastricht i Leodium, urodzony około 655 roku. Według źródeł, przed objęciem biskupstwa był żonaty i miał syna, św. Floryberta, który po nim objął stolicę w Leodium (Li-ge). Początkowo święty był misjonarzem w południowej Brabancji i Ardenach. Zmarł 30 maja 727 roku, ale święto jego tradycyjnie obchodzono 3 listopada. Pochowany został w Leodium, gdzie czczono go jako patrona, zaś cząstkę relikwii przeniesiono jednak do Andage (Andagium), nazwanego potem St. Hubert. Według legendy, Hubert nawrócił się w czasie polowania, gdy zobaczył jelenia z jaśniejącym krzyżem. Często wzywany był w wypadkach wścieklizny, lunatyzmu, epilepsji. Ale przede wszystkim jest patronem leśników i myśliwych.

Ciekawostki

Pierwsze informacje o tym imieniu pojawiły się w XIII wieku, a dokładnie w 1265 roku. W Polsce imię to jest znane, jako patrona myśliwych. Imię bardzo często występuje na Śląsku.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.