Imieniny Julii

👩 Julia ♀️

Imieniny Julii były 4 dni temu.

W ciągu najbliższego roku osoby o imieniu Julia obchodzą swoje imieniny najczęściej w nastepujące dni: 8 kwietnia (poniedziałek), 16 kwietnia (wtorek), 22 maja (środa), 27 lipca (sobota) i 10 grudnia (wtorek).

Pochodzenie imienia

Istnieje kilka teorii mówiących o genezie tego imienia. Według jednej z nich, imię wywodzi się z języka łacińskiego, kiedy to Liwiusz wyprowadza imię od imienia syna Eneasza, Jula, rzekomego założyciela tego rodu. Imię dosłownie oznacza „róża, piękny kwiat, kobieta z rodu Julii”. W starożytnym Rzymie imię było popularne w rodzinach cesarskich zarówno w żeńskiej jak i męskiej formie. Niektórzy uczeni uważają, że Julia to imię celtyckie.

Charakterystyka osób noszących imię Julia

Julie to kobiety o bardzo wrażliwym sercu. Często postrzegane są przez otoczenie jako naiwne i zbyt uczuciowe. Dlatego Julie mogą często paść ofiarami oszustw lub manipulacji. Julie zawsze gotowe są do wielkich poświęceń, mimo, że kosztuje to ich dużo własnego wysiłku. Julie wierzą w dobroć ludzką, choć nieraz mogły przekonać się o przewrotnej naturze człowieka. One nigdy nie oczekują niczego w zamian za swoją pomoc i zawsze udzielają wsparcia potrzebującym.
Julie nie należą do osób, które kierują się porywami serca, bowiem w każdej sytuacji zachowują spokój oraz opanowanie. Nie pozwalają sobie na niegodne zachowania i zawsze odznaczają się arystokratycznymi manierami. Julie przejmują się opiniami innych osób i są wyczulone na swoim punkcie. Bardzo przeżywają każdą zadaną im przykrość, lecz nie maja odwagi na podjęcie walki z wrogiem. Choć wybaczają, to długo rozpamiętują swoją krzywdę i często niepotrzebnie rozdrapują duchowe rany.
Kobiety o tym imieniu potrafią odnieść spektakularny sukces na polu zawodowym. To utalentowane osoby, które umiejętnie wykorzystują swoje atuty i nie raz dzięki temu osiągają zamierzony cel. Julie posiadają wszechstronną wiedzę i często zaskakują nią swoich najbliższych. Po mimo, że z natury są bardzo spokojne to nie cierpią podlegać innym. Wolą działać w pojedynkę niż z całym zespołem współpracowników. Julie potrafią wyjątkowo spełnić się w roli lidera i dzięki swoim umiejętnościom negocjacyjnym, szybko rozwiązują wszelkie konflikty. To dobrze zorganizowane kobiety, kierujące się w życiu zdrowym rozsądkiem. Nie podejmują pochopnych decyzji, lecz muszą głęboko przemyśleć wszystkie alternatywy. Nie raz ich sukcesy mogą wywołać zazdrość, lecz one wraz z gronem najbliższych cieszą się z każdego zwycięstwa.
Julie przykładają ogromną wagę do zewnętrznego wyglądu i zawsze muszą wyglądać perfekcyjnie. Dzięki męskim spojrzeniom czują się dowartościowane oraz atrakcyjne. Uwielbiają wzbudzać zachwyt, lecz potrafią onieśmielić swoją urodą oraz inteligencją wielu mężczyzn. Jednak nie należą do łamaczek serc i gdy pokochają prawdziwie, to gotowe są do wszelkich poświęceń. To wierne i lojalne towarzyszki oraz przyjaciółki, które na pierwszym miejscu zawsze stawiają dobro najbliższych. Nie potrafią nikogo ranić i oszukiwać, więc partnerzy mogą liczyć na szczęśliwy związek.

Patron imienia

W Martyrologiach występuje wiele świętych i błogosławionych kobiet o tym imieniu. Jedną z nich jest Julia, męczennica z Korsyki. Według źródeł, została sprzedana kupcowi z Syrii jako niewolnica, lecz w drodze do Galii, próbowano ją zmusić do złożenia ofiary pogańskim bogom. Julia odmówiła i została skazana na ukrzyżowanie. Obecnie w Monza czczona jest jako miejscowa święta i uchodzi za patronkę całej wyspy.

Ciekawostki

Imię Julia pojawiło się w Polsce w XVIII wieku i stało się popularne dzięki literaturze, na przykład występowało w takich utworach jak „Nowa Helioza” Rousseau oraz „Romeo i Julia” W. Szekspira.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.