Imieniny Kamila

👨 Kamil ♂️

Do najbliższych imienin Kamila zostały 273 dni, czyli 9 miesięcy .

W ciągu najbliższego roku osoby o imieniu Kamil obchodzą swoje imieniny najczęściej w nastepujące dni: 14 lipca (poniedziałek) i 18 lipca (piątek).

Pochodzenie imienia

Kamil to imię męskie wywodzące się z rzymskiego nazwiska rodowego Camillus, Casmillus. Jako wyraz camillus oznaczał 'pomocnika kapłana', zaś początkowo 'szlachetnego chłopca'. Wyraz ten występował w wielu rodach rzymskich i od formy męskiej utworzono żeńską formę Camilla.

Charakterystyka osób noszących imię Kamil

Kamil to mężczyzna, który posiada skomplikowany charakter. Nie jest łatwo dotrzeć do jego świata, bowiem on sam sprawia wrażenie zamkniętego oraz nieufnego wobec otoczenia. Jest cichym i spokojnym człowiekiem i raczej nie marzy o szalonych przygodach. Kamil skrywa w swojej duszy wiele tajemnic, które sprawiają, że otacza go aura tajemniczości. Jednak nie potrafi jednoznacznie wyrażać emocji, tak więc jego zachowanie, może być odbierane jako oziębłe. To prawda, że nie czuje się dobrze w towarzystwie obcych osób, lecz lubi spędzać czas w gronie najbliższych przyjaciół.
Kamil posiada nieprzeciętną inteligencję oraz wszechstronne zainteresowania, które sprawiają, że należy do ciekawych ludzi. Uwielbia zagłębiać tajniki wiedzy i co ciekawe, nie ogranicza się do jednej dziedziny. Jest kulturalnym mężczyzną i potrafi zachować się z manierami wobec kobiet. Ale po mimo cichej duszy, lubi zmiany w swoim życiu. Choć sam nie podejmuje radykalnych decyzji, to wyczekuje na zmianę swojego losu. Nie znosi rutyny i zbyt ekscytujących przygód, ale umiarkowane zmiany są przez niego pożądane. Potrzebuje różnych bodźców, które zachęcają go do działania, gdyż osobiście nie potrafi zmotywować się do zwiększonej aktywności. Często nie wie jaką ma podjąć decyzję i w takich chwilach oczekuje wsparcia ze strony najbliższych. Czasami w jego duszy toczy się burza emocji, szczególnie, że czuje się rozdarty między własnymi pragnieniami a oczekiwaniami społeczeństwa.
W życiu zawodowym Kamil poszukuje stanowiska, które będzie związane z jego pasją. Potrafi odnieść sukces, ale pod warunkiem, że uwierzy we własne możliwości. W uczuciach, Kamil ma pewne problemy w utrzymywaniu prawidłowych relacji damsko-męskich. Często oddaje serce kobiecie nieosiągalnej, tak więc jego miłość jest raczej nieszczęśliwa. W przypadku odrzucenia, odczuwa ogromne cierpienie. Ale gdy na swojej drodze spotka prawdziwą miłość, to gotowy jest do wielkich czynów. Jednak ma pewną wadę, gdyż ucieka od wszelkich zobowiązań. Dopiero w późniejszym etapie związku, decyduje się na sformalizowanie miłości. Jest dobrym ojcem i mężem, ale nie zawsze wywiązuje się z obowiązków domowych. Często bywa zazdrosny i zaborczy wobec partnerki, dlatego kobieta musi wykazać się ogromną dawką cierpliwości. Zazwyczaj Kamil poszukuje nieśmiałej partnerki, która stawia wierność oraz lojalność na pierwszym miejscu.

Patron imienia

Patronem imienia jest Kamil de Lellis, założyciel Kleryków Regularnych Posługujących Chorym. Święty urodził się 25 maja 1550 roku w Bucchianico, w Abruzzach. W latach 1569-1574 był żołnierzem na służbie Wenecjan i brał udział w wojnie z Turkami. Dopiero, gdy osiągnął wiek dwudziestu pięciu lat wstąpił do kapucynów. Jednak stan zdrowia zmusił go do opuszczenia zakonu i w rzymskim szpitalu Św. Jakuba został pielęgniarzem. W 1582 roku założył stowarzyszenie dla pielęgnowania chorych, z którego niebawem wyrosło nowe zgromadzenie zakonne Kleryków Regularnych Posługujących Chorym (kamilianie). W 1584 roku przyjął święcenia kapłańskie i do 1607 roku piastował godność przełożonego zakonu. Benedykt XIV kanonizował Kamila w 1746 roku, natomiast Leon XIII w 1886 roku ogłosił g, wraz ze św. Janem Bożym, patronem szpitali i chorych, zaś Pius XI w 1930 roku ustanowił świętego patronem pielęgniarzy i pielęgniarek. W ikonografii św. Kamil przedstawiany jest w sutannie, na której widnieje czerwony krzyż. Jego atrybutami są: anioł, krzyż, księga, różaniec.

Ciekawostki

Pierwsze informacje o tym imieniu pojawiły się w źródłach z 1487 roku. Imię często noszone było przez artystów i poetów, na przykład Cyprian Kamil Norwid oraz Krzysztof Kamil Baczyński

Data imienin, która pojawia się w kalendarzach, ale rzadziej jest obchodzona.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.