Imieniny Leny

👩 Lena ♀️

Do najbliższych imienin Leny zostało 341 dni, czyli 11 miesięcy i 5 dni.

Lena obchodzi swoje imieniny najczęściej 10 listopada (niedziela)

Pochodzenie imienia

Imię Lena powstało od zdrobnienia rosyjskiego imienia Jelena (Helena) lub innych imion takich jak Magdalena.

Charakterystyka osób noszących imię Lena

Leny wyróżniają się kobiecością oraz zmysłowością. To kobiety pewne siebie oraz przebojowe, dla których nie ma rzeczy niemożliwych do wykonania. Zawsze odważne oraz ambitne, ale często mogą sprawiać wrażenie, że są trochę zagubione w życiu. Leny nie raz po trupach dążą do celu i za wszelką cenę muszą osiągnąć sukces.
To kobiety towarzyskie, o wielkim poczuciu humoru. To one wnoszą radość i potrafią poprawić nastrój największemu ponurakowi. Leny nie mogą narzekać na samotność, gdyż cieszą się ogromnym powodzeniem towarzyskim. Kobiety o tym imieniu potrafią wszystkich zachęcić do zabawy i nie raz one inicjują udane spotkania.
W pracy zawodowej Leny muszą zajmować stanowiska kierownicze, gdyż nie potrafią spełniać niczyich rozkazów. To one kierują ludźmi i czują się dowartościowane, gdy widzą, że ich rozkazy są wykonywane. Jednak taka postawa może przyczynić się do nadmiernej pewności siebie i zachowań autorytatywnych. Nie cierpią ograniczenia własnej wolności i zazwyczaj dobitnie wyrażają swoje przekonania. Leny w pełni wywiązują się z obowiązków, a współpracownicy mogą liczyć na ich sprawiedliwość.
Choć wydają się, że są silne i twarde, to jednak posiadają wrażliwe serce. Leny nie potrafią szybko wybaczać i często zdarza się, że zbyt długo rozpamiętują zadaną im krzywdę. To kobiety, które nie dają drugich szans i wciąż rozdrapują stare rany na duszy. Jednak, gdy one zranią kogoś, to najczęściej szybko przepraszają i wymagają pełnego wybaczenia.
Choć Leny pilnie wywiązują się z nałożonych na nie obowiązków, to jednak mają tendencję do odkładania ważnych spraw na później, co może spowodować liczne problemy. W życiu uczuciowym, Leny pozwalają sobie na kokieteryjne zachowania i czują się dowartościowane zainteresowaniem mężczyzn. Uwielbiają podkreślać swoje atuty i emanują kobiecym urokiem, który przyciąga męskie spojrzenia. Ale gdy zakochają się, to gotowe są do wszelkich poświęceń i do zachowania pełnej wierności. A mężczyzna może również liczyć na gorącą miłość oraz lojalność aż do śmierci.

Patron imienia

Patronką imienia jest św. Natalena (Lena) z Pamiers, męczennica Kościoła katolickiego. Według legendy, Natalena była córką króla, który zawiedziony, że nie doczekał się potomka męskiego, kazał dziecko utopić, ale została uratowana i wychowana w wierze chrześcijańskiej przez jedną ze służebnic. Jednak św. Natalena została rozpoznana i ścięta, a swoją głowę zaniosła do miejsca, w którym później wybudowano kościół Notre-Dame-du-Camp. W tym miejscu również znajdują się jej relikwie. Święta wspominana jest w dniu 10 listopada.

Ciekawostki

W Polsce pierwsze informacje o tym imieniu pojawiły się w 1418 roku, jako żeńska forma imienia Helena lub męska Lenarda. Obecnie używa się również zdrobnień, takich jak Milena, Marlena, Eleonora lub Leonia.

Daty imienin, które pojawiają się w kalendarzach, ale rzadziej lub bardzo rzadko są obchodzone.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.