Stanisław wzbudza sympatię otoczenia i cóż, często stawiany jest jako autorytet. To człowiek o szlachetnej duszy oraz złotym sercu. W życiu kieruje się wartościami moralnymi i na pierwszym miejscu stawia dobro rodziny. Ale przede wszystkim posiada wszechstronną inteligencję oraz ciekawe zainteresowania. Uwielbia podróżować, tak więc każdą wędrówkę traktuje jako niesamowitą przygodę. Nie obawia się zmian w swoim życiu i chętnie podejmuje radykalne decyzje. Choć nie oszczędza na pasjach, to jednak martwi się o stabilizację finansową. Chciałby zapewnić sobie wygodne oraz komfortowe życie, ale musi walczyć z własną rozrzutnością. W późniejszych latach, może zacząć obsesyjnie oszczędzać w celu zapewnienia sobie i najbliższym bezpieczeństwa finansowego.
W życiu zawodowym, Stanisław wyróżnia się odpowiedzialnością, a także pracowitością. Potrafi osiągnąć spektakularne sukcesy, ale przez wrodzoną skromność, nie lubi chwalić się zaszczytami. Dużą wagę przykłada do rozwoju osobistego i dlatego nauka nie jest dla niego niczym obcym.
W miłości, Stanisław poszukuje partnerki, która zdobędzie jego serce swoją szlachetnością duszy oraz wrodzoną dobrocią. Marzy o własnym domu, pełnym miłości oraz ciepła. Dlatego szybko dąży do stabilizacji uczuciowej i unika wszelkich niezobowiązujących związków. Jest dobrym ojcem oraz mężem, który wyjątkowo dba o ognisko domowe.
Patronem imienia jest Stanisław, biskup i męczennik, urodzony około 1030 roku w Szczepanowie. W 1072 roku zaczął pełnić funkcję biskupa krakowskiego. 11 kwietnia lub 8 maja 1079 roku został zabity na zlecenie króla. 8 września 1253 roku Innocenty IV uroczyście kanonizował Stanisława w bazylice Św. Franciszka w Asyżu. W nowym Martyrologium Rzymskim umieszczono Stanisława pod dniem 11 kwietnia, zaś diecezje polskie pozostały przy terminie pierwotnym - 8 maja. Św. Stanisław jest głównym patronem Polski (obok NMP Królowej Polski i św. Wojciecha, biskupa i męczennika); ponadto także archidiecezji gdańskiej, gnieźnieńskiej, krakowskiej, poznańskiej i warszawskiej oraz diecezji: lubelskiej, płockiej, sandomierskiej i tarnowskiej. W ikonografii św. Stanisław przedstawiany jest w stroju pontyfikalnym z pastorałem. Do jego atrybutów należą: miecz, palma męczeńska, u stóp wskrzeszony Piotrowin. Bywa ukazywany z orłem - godłem Polski.
Imię to pojawiło się w Polsce w XI wieku. Od imienia Stanisław pochodzą również nazwiska: Stanisław, Stanisławski, Stanek, Staneczek, Stańczyk, Stanisz, Staniszewski, Stańko, Stańkowski, Stach, a także nazwy miejscowe: Stanisławów, Stanisławice, Staniątki.
Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.