Tadeusz nie lubi znajdować się w centrum wydarzeń i zazwyczaj ucieka od blasku sławy. Często umniejsza swoje sukcesy i nie cierpi rozmawiać o swoich zaszczytach. Woli znajdować się w cieniu innych, niż stać na podium. Również nie lubi przyjmować żadnych form podziękowania, bowiem jego uczynki wynikają z dobroci serca.
Tadeusz odznacza się zaradnością życiową, a także talentem przedsiębiorczym. Ma również dobrze rozwinięty zmysł organizacyjny i dlatego nie ma dla niego rzeczy niemożliwych do spełnienia. Potrafi zrobić coś z niczego i cóż, nie musi zamartwiać się o swoją stabilizację finansową. Jego postawa stawiana jest jako wzór do naśladowania, zwłaszcza, że jest mądrym oraz odpowiedzialnym człowiekiem. Choć Tadeusz nie czuje się autorytetem, to jednak często jest tak traktowany. Jego zdanie liczy się wyjątkowo w lokalnej społeczności i nieraz to on zachęca otoczenie do aktywnego działania.
Tadeusz jest wiernym oraz lojalnym przyjacielem. Nie posiada dużego grona bliskich znajomych, lecz jego przyjaciele wyróżniają się wyjątkowym oddaniem. Nie marnuje życia na przyjemności, ale skupia się na gromadzeniu doświadczenia życiowego. Ma szansę na odniesienie dużych sukcesów zawodowych, ale pod warunkiem, że nie będzie obawiał się spełnienia swoich marzeń. Jest także urodzonym filantropistą i nie oszczędza na niesieniu pomocy. To on angażuje się we wszelkie działania charytatywne i często nie potrafi odmówić wsparcia. To wyjątkowy człowiek o krystalicznej duszy.
W życiu uczuciowym, Tadeusz poszukuje partnerki, która zadba o dom rodzinny i razem z nim stworzy ognisko rodzinne, pełne miłości oraz ciepła. Nie preferuje flirtów oraz romansów, lecz dąży do stabilizacji uczuciowej. Jest bardzo dobrym ojcem i mężem, zwłaszcza, że dobro rodziny stawia na pierwszym miejscu.
Patronem imienia jest Tadeusz Studyta. Po odzyskaniu wolności, wstąpił do klasztoru Sakkudion. Za czasów Leona V Armeńczyka została aresztowany, a później skazany na 130 razów, wymierzonych bykowcem. Zmarł w wyniku tortur 28 grudnia 816 roku. Wspomnienie męczennika obchodzono w dniu 29 grudnia.
Do Polski imię zostało przejęte z języka łacińskiego (Thaddaeus). Imię pojawiło się już we wczesnych czasach średniowiecza. Imię stało się popularne w XVIII wieku, w związku z rozwojem uczuć patriotycznych.
Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.