Imieniny Teofili

👩 Teofila ♀️

Do najbliższych imienin Teofili zostało 216 dni, czyli 7 miesięcy i 2 dni.

Teofila obchodzi swoje imieniny najczęściej 28 grudnia (sobota)

Pochodzenie imienia

Imię to pochodzi z języka greckiego i oznacza przyjaciółkę Boga, „tę, która jest miła Bogu”.

Charakterystyka osób noszących imię Teofila

Teofila to kobieta, która stawia na pierwszym miejscu dobre relacje z innymi. Chętnie dba o potrzeby otoczenia i gotowa jest do wielkich poświęceń. Jest bardzo rodzinna i zazwyczaj to ona interesuje się każdym członkiem rodziny. Teofila kocha ludzi i otaczający ją świat, więc nie zamyka się w czterech ścianach, a spędza czas w otoczeniu bliskich przyjaciół. Teofila nie marnuje życia na ulotne przyjemności, lecz każdą chwilę traktuje, jako okazję do zdobycia kolejnego doświadczenia życiowego.

Teofila dużą wagę przykłada do rozwoju osobistego. Chętnie spędza nad książkami i bywa, że całe życie poświęca na naukę. Wyróżnia się wielką mądrością, która pomaga w rozwiązywaniu problemów. Nieraz to ona dzieli się z innymi dobrymi radami i bywa, że staje się powierniczką cudzych problemów. Ludzie darzą ją ogromną dozą zaufania, bowiem jak mało kto, Teofila potrafi dochować tajemnic. Dlatego swoją osobą wzbudza ogromny szacunek oraz sympatię otoczenia. Teofila jest również urodzoną altruistką, która bezinteresownie pomaga innym. Chętnie wspiera potrzebujących, bowiem posiada duży instynkt opiekuńczy. Lubi otaczać troską otoczenie i bywa, że staje się aniołem stróżem dla wielu osób. Ale ona sama nigdy nie potrzebuje pomocy ze strony innych, nawet, gdy czuje się przemęczona nadmiarem obowiązków. Jednak Teofila nie przyznaje się do zmęczenia i dalej działa według własnych przekonań. Dopiero, gdy inni zauważą, że nie daje rady ze wszystkimi obowiązkami, to próbują jej pomóc.

Teofila twardo stąpa po ziemi. Nie jest marzycielką, która buja w obłokach, lecz przejmuje się problemami doczesnego świata. Ma wyjątkowy talent organizatorski, który pomaga w pogodzeniu różnych dziedzin życiowych. Potrafi rozgraniczyć pewne sprawy i dlatego najbliższe osoby nie mogą narzekać na brak zainteresowania ze strony Teofili.

W pracy zawodowej wyróżnia się pracowitością oraz sumiennością. Często wspina się po szczeblach kariery, lecz zawsze ma na uwadze zasady moralne. Wierzy, że istnieją większe wartości niż bogactwo oraz sława. Dlatego woli zmierzać dłuższą drogą do celu, niż iść po przysłowiowych trupach.
W miłości, Teofila poszukuje zaradnego oraz mądrego mężczyzny. Chętnie spędza czas w męskim towarzystwie, ale nie jest zwolenniczką krótkich romansów. Woli angażować siły na budowanie trwałego związku, niż marnować czas na mało znaczące miłostki. Teofila potrafi stworzyć szczęśliwy dom pełen miłości oraz ciepła. A co ciekawe, ona jest niekwestionowanym autorytetem w każdej dziedzinie życia.

Patron imienia

Patronką imienia jest św. Teofila z Nikodemii, męczennica, wspominana 28 grudnia.

Ciekawostki

W Polsce funkcjonują zamienniki tego imienia. Najczęściej są to Bogumiła oraz Amadea.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.