Imieniny Adolfa

👨 Adolf ♂️

Imieniny Adolfa były 5 dni temu.

W ciągu najbliższego roku osoby o imieniu Adolf obchodzą swoje imieniny najczęściej w nastepujące dni: 17 czerwca (poniedziałek), 14 lutego (piątek) i 19 kwietnia (sobota).

Pochodzenie imienia

Adolf to imię pochodzenia germańskiego. Imię wywodzi się od słów: adal – "szlachetny" oraz wolf – "wilk".

Charakterystyka osób noszących imię Adolf

Adolf to mężczyzna, który wyróżnia się stałością poglądów. Nigdy nie zmienia swoich przekonań i jest i upartym tradycjonalistą. Należy przyznać, że nie zachowuje się jak chorągiewka na wietrze, lecz trzyma się swojego zdania. Jest również odważny, gdyż często broni swoich poglądów i choć mogą wydawać się utopijne, to ich nie porzuca. Adolf posiada jasno sprecyzowany cel w życiu i dąży do osiągnięcia wielkiego sukcesu. Wydaje się, że jest przygotowany na każdą sytuacją, szczególnie, że kieruje się poukładanym planem. To mężczyzna, który słucha jedynie głosu rozsądku i niechętnie poddaje się emocjom.

Adolf odznacza się wysoką kulturą oraz nienagannymi manierami. Zawsze zachowuje się odpowiednio do sytuacji i często stawiany jest jako wzór do naśladowania. Choć wydaje się lekko staroświecki, to nie przejmuje się swoim obyciem i na pewno nie zmienia swoich poglądów. Wyróżnia się wyjątkowym wdziękiem oraz charyzmą, dlatego ma szczególne zadatki do zostania przywódcą. Lubi sprawować władzę i chętnie stawia siebie jako autorytet w wielu dziedzinach życia. Adolf może pochwalić się dużym powodzeniem u kobiet, zwłaszcza, że potrafi oczarować panie swoim wdziękiem oraz inteligencją. To mężczyzna, który posiada wybitną inteligencję i przykłada dużą wagę do rozwoju osobistego. I chętnie korzysta ze swoich przymiotów, szczególnie w towarzystwie atrakcyjnych kobiet.

Adolf wyróżnia się wrażliwością oraz cóż, szybko oddaje serce. Jest nadzwyczaj kochliwy i często marnuje czas na krótkie miłostki. Jednak ma tendencję do zazdrości oraz zaborczości. Choć kocha na chwilę, to potrafi zamknąć partnerkę w złotej klatce.

Nie jest bierny, lecz aktywnie korzysta z życia. Nie ogranicza się do jednej dziedziny wiedzy, ale dąży do wszechstronnego rozwoju inteligencji. Uwielbia rywalizację, zwłaszcza, że często odnosi duże sukcesy. Nie osiada na laurach, ale wciąż wyznacza sobie kolejne cele, a im trudniejsze, tym ciekawsze.

Choć wydaje się, że jest pewny siebie, to w głębi duszy cierpi na niską samoocenę, która potrafi podciąć skrzydła. W takich sytuacjach wymaga wyjątkowego wsparcia ze strony najbliższych.

Patron imienia

Patronem imienia jest Adolf, biskup Osnabrück, urodzony około 1185 roku jako jako syn hrabiego na Tecklenburgu. Początkowo był kanonikiem w Kolonii, zaś następnie cystersem w Alt-Camp. W 1216 roku został biskupem w Osnabrück. Zmarł 30 czerwca 1224 roku i wspominany jest 14 lutego.

Ciekawostki

Imię Adolf pojawiło się w Polsce w dokumentach z XII/XIII wieku, w następujących formach: Adolf, Adulf, Odolf. Imię było powszechne jeszcze w okresie międzywojennym, ale z racji złej sławy nazistowskiego imiennika dziś jest ono niezwykle rzadkie.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.