Imieniny Aleksego

👨 Aleksy ♂️

Do najbliższych imienin Aleksego zostało 68 dni, czyli 2 miesiące i 6 dni.

W ciągu najbliższego roku osoby o imieniu Aleksy obchodzą swoje imieniny najczęściej w nastepujące dni: 17 lutego (sobota), 24 kwietnia (środa), 17 lipca (środa) i 28 sierpnia (środa).

Pochodzenie imienia

Aleksy to imię pochodzenia późnogreckiego. Imię to powstało od czasownika "aléks", co oznacza bronię, wspmagam. W Polsce występuje także krótsza forma imienia "Aleks"

Charakterystyka osób noszących imię Aleksy

Aleksy to mężczyzna, który wyróżnia się swoją pewnością siebie oraz dużą niezależnością. Bywa wielkim indywidualistą, który nie chętnie podąża za tłumem. Twardo trzyma się swoich zasad i nie zmienia swoich poglądów pod wpływem innych. Często ma tendencję do wpadania w skrajności i nieraz jest albo tradycjonalistą albo skrajnym liberałem. Nie potrafi odnaleźć złotego środka, lecz dąży do dwóch różnych końców.

Aleksy nie obawia się podejmowania trudnych decyzji i odważnie walczy ze wszelkimi przeciwnościami losu. Nie poddaje się w przypadku porażki, ale zdecydowanie idzie do przodu. Posiada jasno sprecyzowane plany i niechętnie poddaje cel wszelkim modyfikacjom. Choć sprawia wrażenie, że należy do spokojnych osób, to w jego duszy toczy się prawdziwa burza emocji. Jednak zazwyczaj zachowuje kamienną twarz i tylko nieliczni wiedzą o jego emocjonalnych rozterkach.

W pracy zawodowej wyróżnia się sumiennością oraz wielką odpowiedzialnością. Choć nie potrafi współpracować z innymi, to spełnia się w samodzielnym działaniu. Najczęściej poszukuje stanowisk związanych z kreatywnym oraz twórczym podejściem i niechętnie angażuje się w grupowe projekty.

Aleksy posiada wielką zaletę, która wzbudza powszechny podziw oraz szacunek. To altruistyczna postawa, sprawiająca, że Aleksy nie jest obojętny wobec cierpienia pokrzywdzonych. Często gotowy jest do wielkich poświęceń i nieraz rezygnuje z własnego szczęścia na rzecz dobra innych. W przyjaźni okazuje się być wspaniałym oraz wiernym przyjacielem, który pielęgnuje wzajemne relacje.

Aleksy skupia się na wartościach niematerialnych i bywa tak, że nie przykłada się do zdobywania szczytu kariery. Wierzy, że istnieją ważniejsze wartości niż pieniądze oraz sława, więc na pierwszym miejscu stawia wartości moralne. I choć może nie osiągnąć wielkiego sukcesu, to jednak tym się nie przejmuje i dalej działa według utrwalonych zasad.

Aleksy marzy o romantycznej miłości, pełnej gorących uczuć. Często idealizuje swoją partnerkę i sprawia wrażenie, że podobnie jak młody Werter, kocha obraz swoich uczuć, ale nie kobietę z krwi i kości. Aleks jest dość kochliwym mężczyzną i potrafi zmieniać swoje obiekty westchnień. I dopiero w późniejszym wieku gotowy jest do pełnego zaangażowania się w związek miłosny

Ciekawostki

W Polsce imię Aleksy pojawiło się w XIV wieku, jednakże od niedawna imię Aleks usamodzielniło się i nadawane jest jako odrębne imię.

Daty imienin, które pojawiają się w kalendarzach, ale rzadziej lub bardzo rzadko są obchodzone.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.