Imieniny Anatola

👨 Anatol ♂️

Do najbliższych imienin Anatola zostało 16 dni.

W ciągu najbliższego roku osoby o imieniu Anatol obchodzą swoje imieniny najczęściej w nastepujące dni: 3 lipca (środa), 20 listopada (środa), 20 marca (czwartek) i 2 maja (piątek).

Pochodzenie imienia

Anatol to imię pochodzenia greckiego, oznaczające "pochodzący ze Wschodu".

Charakterystyka osób noszących imię Anatol

Anatol to mężczyzna, który potrafi poradzić sobie w życiu. Wyróżnia się wyjątkową zaradnością i cóż, posiada żyłkę przedsiębiorcy. Doskonale radzi sobie w sytuacjach, które wymagają odpowiedniej dawki skupienia oraz koncentracji. Nie oszczędza sił w zdobyciu celu, więc najczęściej może pochwalić się licznymi sukcesami. Sprawia wrażenie szczęśliwego człowieka, zwłaszcza, że on potrafi rozwiązać każdy problem i nie zamartwia się przyszłością.

Anatol nie należy do biernych osób i to on inspiruje innych od działania. Często ma tysiące pomysłów na minutę i nie obawia się realizacji, nawet szalonych, marzeń. Lubi angażować się w różne akcje i nie czeka na poprawę losu, lecz odważnie walczy z każdym problemem. Anatol posiada wszechstronną inteligencję oraz niebanalne zainteresowania. Uwielbia podróżować w ciekawe miejsca i często kolekcjonuje nietypowe przedmioty. Anatol nie cierpi nudy i zawsze znajduje sobie praktyczne zajęcie. Niestety, ale nie posiada szczególnych zdolności artystycznych i woli skupić się na praktycznej dziedzinie życia, a więc własnym biznesie.

W pracy zawodowej, Anatol wyróżnia się sumiennością oraz dużą odpowiedzialnością. Często spełnia się w prowadzeniu własnego biznesu i cóż, należy przyznać, że jest wyjątkowo dobrym i wyrozumiałym szefem. Jednak to nie znaczy, że traktuje pracowników zbyt poufale, lecz potrafi pogodzić cierpliwość ze sprawiedliwością. Anatol nie osiada na laurach, ale wciąż wyznacza kolejne cele do zdobycia. Nie zraża się porażkami, lecz odważnie podąża do sukcesu. Jednak nie zmierza po przysłowiowych trupach, bowiem kieruje się w życiu określonymi zasadami. I nigdy nie zdarza się, aby potraktował kogoś niesprawiedliwie. Dlatego często odnosi liczne sukcesy, zaś jego postawa stawiana jest jako wzór do naśladowania.

W miłości, Anatol poszukuje kobiety przedsiębiorczej i o dobrym charakterze. Szczególną uwagę zwraca na inteligencję potencjalnej partnerki, bowiem wie, że uroda potrafi przeminąć. Niestety, ale może mieć tendencję do zaniedbywania spraw rodzinnych, bowiem często kieruje się nadmierną ambicją zawodową. Jednak przy mądrej kobiecie, potrafi połączyć te dwie sfery życia, a dobro rodziny stawia na pierwszym miejscu.

Patron imienia

Patronem imienia jest Anatol, biskup Laodycei, żyjący w III wieku. Święty pochodził z Aleksandrii, gdzie przez czas dłuższy wykładał nauki humanistyczne i filozofię. Został wyświęcony na biskupa pomocniczego w Cezarei Palestyńskiej, zaś w 268 roku objął stanowisko biskupa Laocydei. Martyrologia łacińskie zaczęły go stosunkowo wcześnie wymieniać w dniu 3 lipca.

Ciekawostki

Imię Anatol nigdy nie zdobyło w Polsce większej popularności. Dopiero w XIX i w XX wieku zdobyło większą popularność, lecz najczęściej występowało na wschodnich ziemiach Polski.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.