Dzień Rozmów w Windzie 2021

Obchody Dnia Rozmów w Windzie były 52 dni, czyli 1 miesiąc i 21 dni temu.

W 2021 roku obchody Dnia Rozmów w Windzie przypadły na 30 lipca (piątek).

Przejażdżka windą to nie tylko sposób na oszczędzenie czasu. Możemy wykorzystać ten moment do rozmowy z sąsiadami, współpracownikami, czy zagadanie do ładnego sąsiada/sąsiadki.
Zazwyczaj przejażdżkę windą traktujemy jak krótki przerywnik na sprawdzenie powiadomień na telefonie albo przejrzenie się w lustrze. W Dzień Rozmów w Windzie przypadający na ostatni piątek lipca warto to zmienić!


Jazda windą to świetna okazja

Windą jeździmy od tysiącleci - to nie pomyłka, tysiącleci, nie wieków. Pierwsze z nich pojawiały się już 200 lat przed naszą erą! Oczywiście wtedy napędzały je ludzie albo zwierzęta. Dzisiaj windą jeździmy czasem codziennie, wielu z nas ma je w swoim budynku mieszkalnym. Jeździmy też nimi w pracy, czy centrum handlowym. Oszczędzamy w ten sposób czas i nie musimy się męczyć. Obecnie przejażdżka windą to zazwyczaj czas na sprawdzenie telefonu, odpisanie komuś na komunikatorze, przejrzenie Insta. Często wchodząc do kabiny, nie zwracamy nawet uwagi, czy ktoś jedzie z nami.

Zasady savoir-vivru mówią nam, że należy powiedzieć chociaż "Dzień dobry" na wejściu i "Do widzenia" przy wyjściu. Jazda windą może być jednak okazją do szerszej konwersacji. Można w tym czasie poznać swoich sąsiadów albo współpracowników. Zagadać do kogoś, kto zawsze nam się podobał, ale nie było okazji do rozmowy. Luźna atmosfera w windzie może być też okazją do poruszenia jakiegoś tematu z szefem. Winda sprzyja też zawieraniu nowych znajomości. Nawet jeżeli widzimy kogoś pierwszy raz, możemy poruszyć temat chociażby pogody. Nigdy nie wiadomo, może to miłość naszego życia, albo przyszły pracodawca!


Zagaj rozmowę

Sposób celebracji tego święta jest bardzo prosty – wystarczy zacząć rozmowę z kimś w windzie. Nie masz pomysłu o czym porozmawiać? Możesz wspomnieć, że dzisiaj jest Dzień Rozmowy w Windzie!