Imieniny Bernardy

👩 Bernarda ♀️

Do najbliższych imienin Bernardy zostało 335 dni, czyli 11 miesięcy i 1 dzień.

Bernarda obchodzi swoje imieniny najczęściej 19 maja (poniedziałek)

Pochodzenie imienia

Imię to jest pochodzenia germańskiego, stanowi żeński odpowiednik imienia Bernard.

Charakterystyka osób noszących imię Bernarda

Bernarda to kobieta, która żyje we własnym świecie. Często sprawia wrażenie samotnika, bowiem niechętnie spędza czas w towarzystwie innych osób. Miewa problemy z wyrażaniem własnych emocji, zwłaszcza, że jest z natury bardzo nieśmiała. Nie przejmuje się problemami finansowymi i bywa, że potrzebuje pomocy ze strony najbliższych. Bernarda ma tendencję do mistycyzmu i dlatego poszukuje dróg rozwoju duchowego. Zdarza się, że dużą wagę przykłada do praktyk religijnych, bowiem to w religii poszukuje celu swojego życia.

Bernarda posiada dobrze rozwiniętą wyobraźnię. Często żyje miedzy niebem a ziemią i cóż, rozwiązywanie problemów nie jest jej najlepszą stroną. Jednak uwielbia pomagać innym i dlatego jest gotowa do wielkich poświęceń. Bywa, że stawiana jest jako wzór do naśladowania, ale cóż, ona przez swoją wrodzoną skromność nie zamierza stać w centrum zainteresowania otoczenia.

Bernarda jest bardzo spokojna i opanowana. Unika publicznych miejsc i dlatego najczęściej można spotkać ją w najróżniejszych osamotnionych miejscach. Jednak nie jest domatorką i lubi podróżować. Często zmienia miejsce zamieszkania i chętnie wprowadza zmiany w swoim życiu. Jednak nie decyduje pod wpływem emocji i bywa, że większość sytuacji poddaje wnikliwej analizie. Zna swoje możliwości, więc nie porywa się z motyką na słońce. I choć posiada wiele zdolności, to jednak nie każdą wykorzystuje do osiągnięcia sukcesu. Cóż, bywa, że zapomina o swoich potrzebach i zapomina o osobistych problemach.

Bernarda jest także uparta oraz wytrwała. Odważnie zmierza do celu i nie rezygnuje z obranej drogi w przypadku porażki. Każdą przeciwność losu traktuje, jako dodatkowy bodziec do działania i dlatego zazwyczaj osiąga cel. W pracy zawodowej wyróżnia się sumiennością oraz pracowitością. Często pomaga innym i dlatego ceniona w trakcie pracy grupowej. Nie zmierza po przysłowiowych trupach, lecz zwraca szczególną uwagę na emocje innych.

W życiu miłosnym, Bernarda poszukuje spokojnego oraz opanowanego partnera. Młodość traktuje, jako okazję do zdobycia doświadczenia życiowego i niesienie pomocy, więc zazwyczaj nie ma czasu na budowane trwałych związków. I dopiero w późniejszym wieku zaczyna zwracać uwagę na mężczyzn. Choć jest bardzo rodzinna, to jednak odkłada na później decyzję o założeniu własnej rodziny. Ale to nie przeszkadza jej w realizacji marzeń oraz powołania do pomagania innym. I bywa, że nigdy nie zakłada własnego gniazdka rodzinnego, ale żyje dla innych ludzi.

Ciekawostki

Imię to pojawiło się w Polsce w XIII wieku.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.