Imieniny Bianki

👩 Bianka ♀️

Do najbliższych imienin Bianki zostało 111 dni, czyli 3 miesiące i 19 dni.

W ciągu najbliższego roku osoby o imieniu Bianka obchodzą swoje imieniny najczęściej w nastepujące dni: 7 października (poniedziałek) i 1 grudnia (niedziela).

Pochodzenie imienia

Wedłu pewnej teorii, imię to stanowi zapożyczenie z języka niemieckiego, gdzie Bianka jest formą imienia Blanka.

Charakterystyka osób noszących imię Bianka

Bianka to kobieta, która odnosi wiele sukcesów. Wyróżnia się wielką pracowitością oraz wytrwałością. Wytrwale dąży do celu i cóż, może pochwalić się dużą kolekcją zaszczytów. Niektórzy uważają, że Bianka jest szczęściarą, jednak ona musi ciężko pracować na swój sukces. Ale przez swoją skromność nie lubi stać w centrum zainteresowania i raczej ucieka od wszelkich publicznych przemówień. Z natury jest bardzo spokojna oraz opanowana i dlatego nie podejmuje pochopnego ryzyka. Woli wieść spokojne oraz poukładane życie, niż rzucać się w wir przygód. Nie cierpi wszelkich zmian i dlatego stara się postępować według ustalonego planu.

Bianka jest uparta oraz konsekwentna w swoich działaniach. Nigdy nie rezygnuje ze swoich przekonań i bywa, że walczy z całym światem o własne szczęście. I cóż, w takich sytuacjach potrafi niejednego zaskoczyć. Nie marnuje swoich sił na bezsensowne działania i skoncentrowana jest na sukcesie. Lubi zdrową rywalizację i w obliczu zagrożenia podejmuje walkę o swoje dobro. A w przypadku porażki nie przejmuje się klęskami i dalej dąży do celu. Bianka wyróżnia się inteligencją, która pomaga w rozwiązywaniu wielu problemów. Potrafi wyciągnąć prawidłowe wnioski ze swoich błędów i raczej nigdy nie popełnia podobnych pomyłek. Choć niektórzy zarzucają jej brak spontaniczności, to jednak ona uważa, że tylko rozsądek jest prawdziwym doradcą w życiu.

W pracy wyróżnia się sumiennością oraz kreatywnością. Często miewa twórcze pomysły, które sprawiają, że Bianka jest motorem napędowym do działania. To ona motywuje innych do wzmożonej pracy i cóż, lubi pomagać innym. Chętnie współpracuje z otoczeniem i bywa, że wyręcza niektórych w ich obowiązkach. Bianka odnosi duże sukcesy na polu zawodowym i dlatego nie można powiedzieć, że ogranicza się do jednego stanowiska. Zna swoje możliwości, więc nie ma problemu ze zmianą pracy i realizacją osobistych pasji.
W miłości poszukuje zaradnego oraz pracowitego partnera. Lubi wieść komfortowe życie i dlatego nie rzuca się w wir krótkotrwałych romansów. Bywa materialistką, zwłaszcza, że dużą uwagę zwraca na majątek partnera. Niektórzy uważają, że nie jest zdolna do prawdziwej miłości, lecz ona potrafi obdarzyć mężczyznę wielkim uczuciem. Często angażuje się w daną relację i bywa, że całkowicie poświęca się na stworzenie szczęśliwego związku.

Patron imienia

Patronką imienia jest Święta Bibianna, męczennica. Była córką chrześcijanina, patrycjusza rzymskiego Flawiana i Dafrozy, którzy zostali skazani na śmierć męczeńską za panowania cesarza Juliana Apostaty. Bibianna i jej siostra Demetria nadal kultywowały wiarę rodziców i gdy odmówiły wyrzeczenia się wiary, to poniosły śmierć. Demetria zmarła w czasie przesłuchań, a Bibianna w czasie tortur.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.