W październiku 1969 r., Na Krajowej Konferencji UNESCO w San Francisco, działacz pokojowy John McConnell zaproponował globalne święto, aby uczcić życie i piękno Ziemi. Wraz z celebracją życia na Ziemi, zamierzał, aby Dzień Ziemi zwrócił uwagę ziemian na potrzebę zachowania i odnowienia zagrożonej równowagi ekologicznej, od której zależy całe życie na Ziemi. Propozycja zyskała silne poparcie, po której nastąpiła Proklamacja Dnia Ziemi w San Francisco i pierwsze obchody Dnia Ziemi 21 marca 1970 r. W czerwcu 1970 r. McConnell stworzył Proklamację Dnia Ziemi dla światowego użytku i świadomości. Proklamacja Dnia Ziemi głosiła zasady i obowiązki, które podpisujący zobowiązali się troszczyć o Ziemię. Dokument został podpisany przez 36 światowych przywódców, w tym Sekretarza Generalnego ONZ U Thanta, Margaret Mead, Johna Gardnera i innych. Ostatni podpis Michaiła Gorbaczowa został dodany w 2000 r.
Różne daty obchodów a inne święta 22 kwietnia 2009 roku Zgromadzenie Ogólne ONZ proklamowało 22 kwietnia jako Międzynarodowy Dzień Matki Ziemi. 22 kwietnia jest także popularną datą obchodów Dnia Ziemi w Stanach Zjednoczonych. Data ta została wypromowana przez inne organizacje i fundacje proekologiczne. W Polsce 22 kwietnia jest zazwyczaj obchodzony jako Światowy Dzień ZIemi.
Zgoda na wykorzystanie Twoich danych osobowych w celach
Spersonalizowane reklamy i treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców, rozwój produktu
Przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich
Twoje dane osobowe będą przetwarzane, a informacje z Twojego urządzenia (pliki cookie, unikalne identyfikatory itp.) mogą być wyświetlane i zapisywane przez zewnętrznych dostawców lub im udostępniane. Mogą też być wykorzystywane przez tę witrynę. Niektórzy dostawcy mogą przetwarzać Twoje dane osobowe na podstawie uzasadnionego interesu. Możesz się na to nie zgodzić, zmieniając opcje poniżej. Link umożliwiający wycofanie zgody znajdziesz u dołu tej strony