Imieniny Bonifacego

👨 Bonifacy ♂️

Do najbliższych imienin Bonifacego zostało 299 dni, czyli 9 miesięcy i 26 dni.

Bonifacy obchodzi swoje imieniny najczęściej 14 maja (środa)

Pochodzenie imienia

Bonifacy to imię pochodzenia łacińskiego. Imię wywodzi się od łacińskich słów bonum – „dobro” i facere – „czynić”, oznaczające „czyniącego dobro”.

Charakterystyka osób noszących imię Bonifacy

Bonifacy to mężczyzna, który wyróżnia się dużą odwagą oraz walecznością. Nie należy do spokojnych osób, lecz często przypomina żywy wulkan energii. To on skutecznie zachęca innych do działania, szczególnie, że Bonifacy należy do dusz towarzystwa. Chętnie pomaga innym i cóż, traktowany jest z największym szacunkiem. To urodzony altruista, który dobro innych stawia na pierwszym miejscu.

Bonifacy jest także tradycjonalistą, który w życiu kieruje się określonymi zasadami i zmierza utartymi ścieżkami. Niechętnie zmienia swoje przekonania i raczej nie ulega wpływowi otoczenia. Również dość nieufnie podchodzi do wszelkich nowości, bowiem uważa, że tylko utrwalone zasady świadczą o dużej ich wartości. Niestety, ale może mieć tendencję do narzucania innym swojej woli, zwłaszcza, że bywa dość egoistyczny. Dużą wagę przykłada do rozwoju osobistego i chętnie uczy się przez całe życie. Każdy etap życia traktuje, jako okazję do zdobycia wiedzy, więc nie rezygnuje z nauki po ukończonych szkołach. Może pochwalić się wszechstronną wiedzą i co ciekawe, często postrzegany jest jako ekspert w wielu dziedzinach życia. On sam lubi znajdować się w centrum zainteresowania, więc chętnie zajmuje pozycję autorytetu.

W pracy zawodowej, Bonifacy wyróżnia się odpowiedzialnością oraz sumiennością. Chętnie realizuje swoje obowiązki i często spełnia się w roli lidera. To mężczyzna, który potrafi zainspirować innych do działania i cóż, należy przyznać, że jest dobrym przywódcą. Nie osiada na laurach, lecz wyznacza sobie kolejne cele do zdobycia. Bonifacy ma ogromną szansę na odniesienie dużego sukcesu, więc nie oszczędza sił i potrafi wiele poświęcić.
Bonifacy zachowuje się w towarzystwie kobiet z doskonałymi manierami. Choć jego kultura może wydawać się dość staroświecka, to jednak jego zachowanie przyciąga zainteresowanie pań. Bonifacy potrafi skraść serce niejednej damie, lecz on nie ma zamiaru korzystać z okazji i raczej czeka na prawdziwą miłość swojego życia. Jest wiernym oraz kochającym partnerem, ale bywa dość wymagającym ojcem. Bonifacy pragnie za wszelką cenę wpoić dzieciom dawne tradycje i wartości moralne, ale jego zachowanie może przyczynić się do powstania licznych konfliktów.

Patron imienia

Patronem imienia jest Święty Bonifacy, biskup i męczennik, urodzony około 673 roku w Dewonshire, w Anglii (Wessex). Na chrzcie otrzymał imię Winfryd. Jako młody człowiek, czując wezwanie do służby Bożej, został benedyktynem w opactwie Exeter, następnie w opactwie w Nursling. Był jednym z najważniejszych misjonarzy i reformatorów Kościoła katolickiego w północno-zachodniej części Królestwa Franków na początku VIII wieku W Niemczech nazywany jest także apostołem Niemców. W roku 732 został mianowany arcybiskupem Germanii. Założył wtedy 4 biskupstwa w Bawarii, w tym biskupstwo misyjne dla Słowian w Salzburgu. W mieście Dokkum, został napadnięty przez pogan i wraz z 52 Towarzyszami 5 czerwca 754 roku zamordowany. W ikonografii św. Bonifacy jest przedstawiany w biskupim stroju - w ornacie, paliuszu, mitrze lub jako benedyktyński mnich. Do jego atrybutów należą: kruk, lis, krzyż z podwójnym ramieniem - symbolizujący legata papieskiego, księga Ewangelii przebita mieczem.

Ciekawostki

Imię to pojawiło się w Polsce w XIII wieku, a dokładnie w w 1224 roku, w następującej formie Bonifacius i 1258 roku jako Bonefacy.

Data imienin, która pojawia się w kalendarzach, ale rzadziej jest obchodzona.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.