Imieniny Darii

👩 Daria ♀️

Do najbliższych imienin Darii zostały 153 dni, czyli 5 miesięcy .

Daria obchodzi swoje imieniny najczęściej 25 października (piątek)

Pochodzenie imienia

Imię Daria jest żeńskim odpowiednikiem męskiego imienia Dariusz. oznaczające "tego/tę, która zachowuje" lub "osobę posiadającą" (na zasadzie porównania z perskim daraya czyli posiadać).

Charakterystyka osób noszących imię Daria

Darie to osoby pewne siebie, które zawsze śmiało patrzą na życie i potrafią zaciekle bronić swoich praw. To kobiety niezwykle pewne siebie, które często uważają się za lepsze od innych. Darie uwielbiają stwarzać pozory i budować wokół siebie tajemniczą aurę, lecz większość osób nie ulega jej wpływom. Darie za wszelką cenę chcą wzbudzać powszechny podziw i błyszczeć w towarzystwie. To osoby kontrowersyjne, które można tylko kochać lub nienawidzić. Dlatego choć bywają podziwiane, to częściej wzbudzają zawiść oraz zazdrość, zwłaszcza wśród innych kobiet.
Darie żyją w swoim własnym świecie i nie dopuszczają żadnej myśli o porażce. Zawsze chcą odnosić spektakularne sukcesy, więc zazwyczaj nie przejmują się klęskami. Wszelkie akty braku sympatii otoczenia traktują jako przejaw zazdrości i tym mocniej umacniają się w przekonaniu o swojej wyjątkowości.
Darie nie mogą pochwalić się dużym gronem znajomych, lecz stawiają przede wszystkim na jakość przyjaciół. Zdarzają się sytuacje, gdy przez nadmierną pewność siebie mogą zrazić wartościowe osoby, lecz zgodnie z ich naturą, nie przejmują się własnym zachowaniem. Również Darie surowo oceniają pozostałe osoby i nie każdy może liczyć na ich sympatię. One zawsze muszą czuć się uwielbiane, a także podziwianie, więc poszukują przyjaciół dla których staną się muzą. Dlatego kobiety o tym imieniu mogą często paść ofiarą manipulacji lub nieszczerej przyjaźni.
Darie należą do wybrednych kobiet, które czekają na księcia z bajki, najlepiej na białym koniu i z dużym pałacem. Nie potrafią zadowolić się zwykłymi śmiertelnikami i wciąż żyją marzeniami o tym jedynym mężczyźnie. Również ich ekstrawaganckie zachowanie może stać się przyczyną samotności w uczuciach. Wiele mężczyzn obawia się mocnego charakteru i jej nieprzewidywalnego zachowania, więc rezygnują z głębszych znajomości.
Jednak może przyjść taki dzień, w którym Darie zmienią swoje zachowanie i staną się mniej egoistyczne, ale pod warunkiem, że spotkają na swojej drodze cierpliwe, bezinteresowne oraz życzliwe osoby.

Patron imienia

Nie istnieje wielu świętych patronów tego imienia i nigdy nie byli otoczeni żywym kultem. Jedną ze znanych świętych kobiet była Daria, żona Chryzanta pod którego wpływem przyjęła chrzest. Wraz z mężem krzewiła wiarę chrześcijańską wśród pogan, ale za swoje poświęcenie przypłacili męczeńską śmiercią podczas prześladowań za czasów cesarza Numeriana. Oboje zostali zasypani żywcem wraz ze wszystkimi wiernymi, którzy zgromadzili się na mszy świętej na prowadzącej do Rzymu Via Salaria.

Ciekawostki

W ikonografii, święci przedstawiani są jako rzymski młodzieniec i matrona z palmami w dłoniach. Chryzant niekiedy jest też ukazywany jako rycerz Chrystusa z wiankiem na głowie. Do ich atrybutów należą: kamienie, korona, chorągiew, tarcza, a także lew.

Data imienin, która pojawia się w kalendarzach, ale rzadziej jest obchodzona.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.