Dominiki żyją we własnym świecie i nie potrzebują nadmiernych kontaktów towarzyskich. Często sprawiają wrażenie, że wolą w pojedynkę spędzić życie i nie odczuwają potrzeby posiadania jakichkolwiek znajomych. Lecz Dominiki, w głębi duszy mogą cierpieć przez samotność, a opinie o nich jako osobach niemiłych są krzywdzące. Kobiety o tym imieniu potrafią nieść bezinteresowną pomoc i są wspaniałymi słuchaczkami. Choć wydają się spokojne i opanowane, to w przypadku zranienia bliskiej osoby, stają do walki, broniąc ofiarę cierpienia. To kobiety o wielkim, współczującym sercu i wrażliwej duszy.
Czasami można odnieść wrażenie, że Dominiki posiadają skomplikowany charakter, pełen sprzeczności. Również najbliżsi znajomi nie mogą stwierdzić, że z całą pewnością poznali osobowość Dominik, bowiem one skrywają zbyt wiele tajemnic. Dlatego otacza je tak często tajemnicza aura, która potrafi przyciągać jak magnes. Mężczyźni traktują Dominiki jak zagadki, warte każdego poświęcenia. Jednak ich skrytość oraz niepewność sprawiają, że panowie mogą odczuwać strach przed podjęciem decyzji o poważnym związku. Czy Dominiki są femme fatale? Choć mogą pochwalić się ogromnym powodzeniem, to nie należą do łamaczek serc. Gdy spotkają miłość swojego życia, to nie potrafią zranić serca partnera i zawsze okazują dozgonną miłość oraz wierność. Postawa Dominik sprawia, że tylko najodważniejsi i najwytrwalsi panowie mogą zyskać prawdziwe szczęście, w postaci jej uczuć.
Dominiki to ciekawe partnerki i przyjaciółki. Potrafią niejednego pozytywnie zaskoczyć, a ich prawdziwe uczucia wciąż są tajemnicą. One same pragną miłości oraz przyjaźni, ale to wewnętrzne bariery sprawiają, że nieraz boją się przejąć inicjatywę w działaniu. Jednak zawsze potrafią trafnie ocenić znajomość i nigdy nie dążą za wszelką cenę do osiągnięcia sukcesu. Dominiki cenią uczucia, lecz pod warunkiem, że oparte są na mocnych fundamentach.
Patronką imienia jest św. Dominika z Nikomedii, żyjąca w III wieku za panowania cesarza Dioklecjana i jego zięcia Maksymiana, prześladowców chrześcijan. Już we wczesnych latach Dominika poświęciła swoje życie Bogu, przysięgając czystość duchową i moralną. Po odrzuceniu zalotów syna sędziego Nikomedii, została wraz z rodzicami skazana na tortury. Jednak mimo wielu cierpień, rodzice młodej kobiety nie wyrzekli się wiary w Chrystusa. Dominika została poddana okrutnym torturom, które nie złamały jej wiary. Przed śmiercią poprosiła Boga o przyjęcie jej duszy oraz o miłosierdzie i opiekę dla tych, którzy uczczą jej męczeństwo. Ośrodek jej kultu znajduje się w Tropea w Kalambrii na południu Włoch.
Istnieje teoria mówiąca, że imię Dominika, w języku łacińskim dosłownie oznacza „psa pana”.
Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.