Edyty są bardzo subiektywne i nie potrafią obiektywnie podejść do danej sprawy. Często rozwiązują problemy z punktu własnego widzenia i nie chcą korzystać z rad otoczenia. To kobiety o dużej pewności siebie, choć wydają się raczej lękliwe i nieśmiałe. Edyty dokładnie ukrywają wszelkie sekrety oraz osiągnięte sukcesy przez znajomymi i rodziną. Nie lubią znajdować się w centrum zainteresowania i nie potrzebują żadnej sławy.
Edyty wyróżniają się doskonałą pamięcią i nie wybaczają zbyt szybko wyrządzonych krzywd. Przez długi czas rozpamiętują poniesione porażki oraz zadane im przykrości. Choć wydaje się, że Edyty nie należą do mściwych kobiet, to po kilku latach potrafią dotkliwe zrewanżować się za własne cierpienie. Każda porażka sprawia, że odczuwają niepohamowaną złość i biada tej osobie, która znajdzie się w pobliżu tej burzy emocji.
Edyty to nadzwyczaj aktywne osoby, które nie znają uczucia nudy. Potrafią zawsze znaleźć sobie zajęcia oraz zainicjować wielkie przedsięwzięcia. To urodzone działaczki społeczne, które lubią porywać tłumy do wspólnego działania. Miliony pomysłów na minutę to atrybuty Edyty, zarażające otoczenie swoją aktywnością oraz optymizmem. Jej motto brzmi: „z każdej sytuacji można znaleźć wyjście” i te słowa najwierniej oddają jej naturę.
Edyty w miłości zawsze są zazdrosne i zaborcze o partnera. Jak kochają – to całym sercem i również podobnych uczuć wymagają od mężczyzn. Nie tolerują żadnych zdrad, oszustw i kłamstw, bowiem miłość oraz przyjaźń to największe wartości w ich życiu. Całym sercem angażują się w związki i nie potrafią zranić partnerów. Często niosą bezinteresowną pomoc, a ich niezwykły urok sprawia, że nie mogą narzekać na samotność. To zmysłowe kobiety, które mogą zapewnić wiele wrażeń.
Patronką imienia jest św. Edyta Stein znana jako św. Teresa Benedykta od Krzyża, niemiecka filozof pochodzenia żydowskiego, karmelitanka i męczennica Kościoła katolickiego. Święta urodziła się w 1891 roku we Wrocławiu, w pobożnej rodzinie żydowskiej. W 1922 roku wraz z siostrą przyjęła chrzest katolicki. W 1933 roku wstąpiła do zakonu Karmelitanek, zaś między 8 a 11 sierpnia 1942 roku została zamordowana w Oświęcimiu. Świętą beatyfikował w 1987 roku papież Jan Paweł II.
Według starych angielskich źródeł istnieją trzy święte o imieniu Edyta. Jedna z nich trudna jest do dokładnego zidentyfikowania, druga występuje równocześnie pod imieniem Elfryda, zaś trzecia to Edyta, ksieni z Wilton.
Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.