Zazwyczaj Emilie są nieśmiałe i odczuwają strach przed podjęciem ważnych decyzji. Jednak wyróżniają się wielką pracowitością i nie cierpią spędzać czasu bezczynnie. Dlatego zawsze znajdują sobie spokojne zajęcie, które sprawia, że czują się pomocne oraz potrzebne. To wpływa na ich komfort psychiczny, bowiem często uważają się za niepożyteczne osoby. Potrafią odnieść spektakularny sukces, który zawdzięczają swojej ciężkiej pracy i wytrwałości. Nigdy nie chcą korzystać z niczyjej pomocy i wolą iść dłuższą drogą niż korzystać ze skrótów. Dlatego potrafią poświęcić dużo czasu na dojście do celu, czując się przy tym spełnione.
Emilie nie posiadają nadmiaru wolnego czasu, jednak nigdy nie narzekają na brak odpoczynku. To doskonałe organizatorki, które potrafią sporządzić plan działania i wywiązać się ze wszystkich obowiązków. Mimo wielu zadań, to zawsze znajdą czas na spotkanie z przyjaciółmi. To przyjaźń i miłość sprawiają, że Emilie czują się szczęśliwe, bowiem najbliżsi w pełni akceptują ich spokojną naturę i wykazują ogromną lojalność wobec niej.
Emile potrafią żyć w zgodzie z własnymi przekonaniami, ale posiadają jedną wadę, o której mało kto wie, bowiem są mściwymi kobietami. Nie zapominają wyrządzonej krzywdy lub przykrości i z czasem potrafią wyrównać z tą osobą rachunki. Jednak zazwyczaj skore są do wybaczania i niesienia bezinteresownej pomocy, zwłaszcza najbliższym osobom. Emilie to dobre przyjaciółki, lecz pod warunkiem, że spotkają na swojej drodze odpowiednich znajomych.
Patronką imienia jest św. Emilia de Rodat, francuska zakonnica. Przyszłą świętą kościoła katolickiego wychowywała babcia. Św. Emilia wstąpiła do zgromadzenia szarytek, sióstr Miłosierdzia i adoratorek. Była także założycielką fundacji, zajmującej się dziećmi. Święta także była inicjatorką 38 instytucji oraz zgromadzenia Sióstr Świętej Rodziny. Została beatyfikowana przez papieża Piusa XII w dniu 9 czerwca 1940 roku, zaś kanonizowana w 1950 roku.
Imię Emilia pojawiło się w Polsce w XV wieku. Imię nosiła córka księcia mazowieckiego z pierwszej połowy XV w. i księżniczka śląska Emilia (1563-1619). Imienniczką księżniczki była słynna Emilia Plater, kobieta-żołnierz bohaterka powstania listopadowego na Żmudzi, której poświęcony był wiersz A. Mickiewicza "Śmierć pułkownika". W źródłach polskich imię występuje w formach: Emilija, Amelia, Emilka, Amelka.
Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.