Imieniny Feliksy

👩 Feliksa ♀️

Do najbliższych imienin Feliksy zostały 34 dni, czyli 1 miesiąc i 3 dni.

Feliksa obchodzi swoje imieniny najczęściej 23 sierpnia (piątek)

Pochodzenie imienia

Imię to jest pochodzenia łacińskiego, oznaczające „łaskawa, szczęśliwa”.

Charakterystyka osób noszących imię Feliksa

Feliksa to kobieta, która posiada skomplikowany charakter. Często stwarza najróżniejsze problemy we wszystkich dziedzinach życia. Niestety, ale jej huśtawki nastroju nie sprzyjają w budowaniu trwałych relacji z innymi. Zdarza się, że Feliksa składa obietnice bez pokrycia i często zapomina o dotrzymaniu słowa. Jednak należy przyznać, że nie ucieka od konsekwencji i odważnie przyjmuje wszelkie pretensje ze strony otoczenia. I co najważniejsze, próbuje walczyć ze swoimi wadami i najróżniejszymi słabościami.

Feliksa posiada doskonale rozwiniętą wyobraźnię, dzięki której często opowiada o niestworzonych rzeczach. Bywa, że z chęci brylowania w towarzystwie, zaczyna tworzyć historię o swoich sukcesach oraz zaszczytach. A nie zawsze one mają swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości. Ale ten talent również ujawnia się w trakcie twórczych zajęć, zwłaszcza z dziećmi. Jej dar opowiadania przyciąga dziecięce zainteresowanie i cóż, należy przyznać, że jest wspaniałą bajarką. Ona sama uwielbia spędzać czas w gronie dzieci, bowiem wśród nich odkrywa swoją prawdziwą twarz i nie musi udawać kogoś innego.

To kobieta, która często sprawia wrażenie nadmiernie pewnej siebie. Czasami nakłada maski, które nigdy nie przypominają jej prawdziwej natury. Bowiem ona w głębi serca jest wyjątkowa wrażliwa na cudze cierpienie i bywa, że poświęci wszystko dla szczęścia innych. Jednak obawia się, że ktoś zauważy tę cechę i będzie próbował wykorzystać jej dobre serce.

Również w pracy zawodowej, Feliksa odznacza się sumiennością oraz odpowiedzialnością. Często marzy o wielkich sukcesach, lecz nie dąży do celu za wszelką cenę. Niestety, ale nie wierzy w swoje możliwości i bywa, że nie podejmuje walki o swoje marzenia. Czasami żyje według narzuconych konwenansów i dopiero, gdy odnajdzie wiarę w swoje siły, to postanawia urzeczywistnić swój potencjał.

Feliksa jest przewrażliwiona na swoim punkcie. Bywa, że przejmuje się krytycznymi opiniami i gotowa jest do zmiany swoich przekonań pod wpływem otoczenia. Również ma pewne problemy z odpowiedzialnością za swoje czyny, lecz potrafi wyciągnąć wnioski z popełnionych błędów. W życiu kieruje się emocjami, które nie zawszą okazują się być dobrym doradcą. Podejmuje decyzje pod wpływem chwili i często nie zastanawia się nad przyszłymi konsekwencjami.

W życiu miłosnym, Feliksa potrzebuje mężczyzny rozważnego i cierpliwego. Choć nie należy do kochliwych kobiet, to jednak często rzuca się w wir krótkich miłostek. Jest łasa na czułe słówka i bywa, że przez kilka komplementów jest gotowa do nowego związku. I dopiero, gdy na swojej drodze spotka prawdziwą miłość, to zaczyna postępować z rozwagą. A przy odpowiednim mężczyźnie zaczyna wierzyć w swoje możliwości i powoli pozbywa się tkwiących w niej licznych kompleksów.

Patron imienia

Patronką imienia jest Felicja Meda, włoska zakonnica, klaryska i błogosławiona Kościoła katolickiego. Urodziła się w 1378 roku w znanej włoskiej rodzinie szlacheckiej Medów, jako najstarsza z trojga rodzeństwa. W 1400 roku wstąpiła do zakonu klarysek w klasztorze św. Urszuli w Mediolanie. Przez 4 lata była przełożoną klasztoru w Pesaro. Zmarła 30 września 1444 w wieku 66 lat, zas jej kult jako błogosławionej został zatwierdzony 2 maja 1807 roku przez papieża Piusa VII.

Ciekawostki

Imię to nosiła Feliksa Magdalena Maria Franciszka Kozłowska, założycielka i duchowa opiekunka mariawityzmu. Była pierwszą kobietą w historii chrześcijaństwa w Kościele rzymskokatolickim, która została ekskomunikowana przez papieża. Wydarzenie to miało miejsce 5 grudnia 1906 roku.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.