Genowefy potrafią zmobilizować do działania i inspirują otoczenie swoją wytrwałością. To kobiety, które uwielbiają zdobywać praktyczne umiejętności i dlatego nie znają znaczenia słowa nuda. Genowefy nie poświęcają młodości na szaloną zabawę, ale na zdobywanie tak cennego doświadczenia życiowego, które wysoko procentuje w przyszłości. Kobiety o tym imieniu szczególnie dbają o jakość związków przyjacielskich i miłosnych, dlatego dokładnie wybierają sobie przyjaciół oraz partnerów życiowych. Stawiają na jakość przyjaźni i nie potrzebują dużego grona znajomych.
Genowefy wyróżniają się mądrością oraz dużym zasobem wiedzy. Potrafią umiejętnie wykorzystać swoje atuty do osiągnięcia celu i zawsze odnoszą duże sukcesy. A ich wysoka kultura osobista oraz elegancja sprawia, że Genowefy zdobywają wielu cennych i wpływowych znajomych. W przyjaźni na pierwszym miejscu stawiają na wierność oraz lojalność i same stają uosobieniem tych cnót.
W miłości Genowefy cenią prostotę oraz szczerość. Wymagają od partnera dozgonnej wierności, która sprawia, że czują się dowartościowane. Gdy spotkają prawdziwą miłość to potrafią przemienić się ze spokojnego anioła w wulkan emocji. Kobiety o tym imieniu zawsze dążą do budowania trwałych związków uczuciowych, dających poczucie stabilizacji oraz pewnej przyszłości. Jednak zbyt często przykładają wagę do spraw materialnych, a w przypadku kłopotów finansowych odczuwają duży lęk, który może przenieść się na sferę uczuć.
Patronką imienia jest św. Genowefa z Paryża, urodzona około 422 roku w Nanterre pod Paryżem. Według legend, w młodości spotkała się ze św. Germanem, biskupem Auxerre, który wzbudził w niej powołanie zakonne. Gdy powróciła do Paryża, rozpoczęła ascetyczne życie, pełne żarliwej wiary. W 451 roku św. Genowefa uśmierzyła panikę wśród paryskiej społeczności na wieść o nadciągających Hunach. To dzięki jej wstawiennictwu, Paryżanie będą przypisywali potem ocalenie: pogańskie hordy omijając miasto skierowały się ku Loarze. Gdy Frankowie mszcząc się za porażki poniesione od wojsk Syagriusza utrudniali aprowizację miasta, również to Genowefa zorganizowała flotyllę rzeczną i w ten sposób zaopatrywała Paryż w żywność . Miała także wybudować kościół ku czci św. Dionizego męczennika. W 1790 roku jej relikwie publicznie spalono.
W Polsce imię występuje stosunkowo rzadko. Nie było znane w średniowieczu, zaś pierwsze zapiski o tym imieniu pochodzą z 1711 roku.
Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.