Imieniny Igi

👩 Iga ♀️

Do najbliższych imienin Igi zostały 113 dni, czyli 3 miesiące i 21 dni.

W ciągu najbliższego roku osoby o imieniu Iga obchodzą swoje imieniny najczęściej w nastepujące dni: 16 października (środa) i 11 maja (niedziela).

Pochodzenie imienia

Imię Iga może stanowić zdrobnienie od imienia Jadwiga lub Ignacja.

Charakterystyka osób noszących imię Iga

Iga to kobieta, która jest prawdziwą duszą towarzystwa. Uwielbia przebywać w towarzystwie bliższych i dalszych znajomych, więc najchętniej spędza wolny czas wśród ludzi. Iga posiada wyjątkowy dar zjednywania sobie nowych przyjaźni i dlatego może pochwalić się dużym gronem przyjaciół. Sprawia wrażenie sympatycznej i godnej zaufania osoby, więc nie może narzekać na samotne wieczory.
Iga znajduje zawsze czas dla przyjaciół i nigdy nie odmawia spełnienia prośby. Bywa, że jest powierniczką wszelkich problemów, szczególnie, że potrafi znaleźć wyjście z każdej sytuacji. Zawsze służy dobrą radę i często rezygnuje ze swoich potrzeb na rzecz szczęścia innych. Uwielbia spełniać się w roli gospodyni domowej i chętnie zaprasza do siebie gości. Organizacja obiadu dla kilkunastu osób nie sprawia dla niej żadnego problemu, więc często proszona jest o pomoc przy organizacji najróżniejszych przyjęć czy uroczystości.
Iga dba wyjątkowo o swoich najbliższych, dlatego jej przyjaciele oraz rodzina nie może narzekać na brak zainteresowania z jej strony. Jednak należy przyznać, że potrafi oddzielić życie osobiste od problemów innych i dlatego może skupić się na swoich celach. Zazwyczaj potrafi zachować zdrowy umiar w każdej dziedzinie życia, więc nie zaniedbuje żadnych spraw.
Iga lubi rywalizację i chętnie podejmuje nowe wyzwania. Cechuje się ogromną przedsiębiorczością oraz wytrwałością. Potrafi zrobić coś z niczego i zazwyczaj posiada głowę pełną kreatywnych pomysłów. Nie jest zwolenniczką biernego czekania na zmianę losu, lecz odważnie podejmuje kolejne kroki, które zbliżają ją do osiągnięcia celu. Chętnie angażuje się w nowe działania i zazwyczaj osiąga sukces.
W pracy zawodowej jest sumienna oraz odpowiedzialna. Często podejmuje zdrowe ryzyko i nie rzuca się na głęboką wodę. Przeprowadza działania według ustalonego planu i nie marnuje swoich sił na pobieżne zadania, które nie przynoszą żadnego zysku. Należy przyznać, że nie znosi bezczynności i zawsze znajdzie sobie praktyczne zajęcie. Choć niektórzy zazdrosną jej sukcesów oraz zorganizowanego życia, to jednak ona nie przejmuje się niepochlebnymi opiniami na swój temat. Zna swoją wartość i wie, że może wiele osiągnąć dzięki swojej pracy.
W miłości, Iga kieruje się rozsądkiem oraz racjonalnym podejściem. Nie jest romantyczną marzycielką, lecz poszukuje mężczyzny zaradnego oraz odpowiedzialnego. Szybko dąży do stabilizacji swoje życia i dlatego dąży do stworzenia szczęśliwego związku. Często jej dom emanuje wyjątkowym ciepłem, który ogrzewa serca domowników oraz gości.

Ciekawostki

Imię to pojawiło się w Polsce już w czasach średniowiecza (a dokładnie w 1203 roku) i występowało najczęściej pod postacią: Jadwiga, Adwiga, Hedwiga, Jedwiga.

Daty imienin, które pojawiają się w kalendarzach, ale rzadziej lub bardzo rzadko są obchodzone.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.