Iwony lubią spędzać czas w gronie wiernych i lojalnych przyjaciół. A ich spokój oraz opanowanie sprawia, że zjednują sobie sympatię nieznajomych. Potrafią wędrować samotnie przez życie, przy tym niosąc bezinteresowną pomoc potrzebującym. Często stawiane są jako wzór do naśladowania, zwłaszcza ich altruistyczna postawa. Iwony wzbudzają powszechny szacunek i uznanie otoczenia.
Iwony w pracy zawodowej zawsze dążą do osiągnięcia perfekcji. Wyróżniają się wytrwałością oraz wysokimi ambicjami, gdyż szybciej osiągają sukcesy niż pozostali współpracownicy. To urodzone inicjatorki, ale przez wrodzoną nieśmiałość, obawiają się podjęcia roli liderki. Niewątpliwie, Iwony cenią sobie zasady moralne i zawsze postępują sprawiedliwie oraz uczciwie.
Iwony posiadają duży potencjał intelektualny i potrafią umiejętnie wykorzystać swój zasób wiedzy. Często analizują i wyciągają trafne wnioski dotyczące danej sytuacji, zwłaszcza niekorzystnej dla nich. W obliczu porażki, Iwony nie poddają się, lecz muszą znaleźć w sobie pokłady siły aby podjąć na nowo walkę z przeciwnościami losu. Iwony częściej korzystają z rozumu niż z intuicji, gdyż uważają, że logiczne myślenie jest ważniejsze niż kierowanie się zmysłami.
W miłości Iwony stawiają na trwałe związki uczuciowe i szczególnie dbają o rozwój miłości. Gdy spotkają na swojej drodze prawdziwą miłość, to potrafią wiele poświęcić dla szczęścia partnera. To kobiety, przy których można nie tylko zaznać gorącej miłości, ale przede wszystkim spokoju ducha.
Patronem żeńskiej i męskiej formy imienia jest św. Iwo z Chartres, który urodził się około 1040 roku w pobliżu Beauvais (we Francji). Był przełożonym opactwa Kanoników Regularnych św. Augustyna w Saint-Quentin. Został uwięziony za obłożenie ekskomuniką króla Francji Filipa I, który wszedł w związek małżeński z Bertrandą di Montfort. Uwolniony po kilkunastu miesiącach, poświęcił życie dalszej działalności duchowej w swojej diecezji.
Patron imienia, św. Iwon z Chartres, pozostawił po sobie bogatą spuściznę duchową, przede wszystkim listy oraz pisma z dziedziny prawa kościelnego, przez to uważany jest za największego prawnika w Kościele.
Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.