Imieniny Julianny

👩 Julianna ♀️

Do najbliższych imienin Julianny zostało 126 dni, czyli 4 miesiące i 4 dni.

W ciągu najbliższego roku osoby o imieniu Julianna obchodzą swoje imieniny najczęściej w nastepujące dni: 17 sierpnia (sobota) i 16 lutego (niedziela).

Pochodzenie imienia

Julianna to imię pochodzenia łacińskiego – (julus). Również stanowi odmianę imienia Juliana.

Charakterystyka osób noszących imię Julianna

Julianna to kobieta, która przypomina żywy wulkan energii. Często sprawia wrażenie wiecznie zajętej, szczególnie, że zawsze narzeka na brak wolnego czasu. Julianna nie potrafi się nudzić i cóż, uwielbia znajdować się w ruchu. To kobieta, za którą jest ciężko nadążyć, zwłaszcza, że ona nigdy na nikogo nie czeka.

Julianna wyróżnia się szalonymi pomysłami, które zazwyczaj realizuje. Nie obawia się spełniania marzeń i chętnie uczestniczy w ekscytujących przygodach. To kobieta o naturze podróżnika, bowiem to wędrówki stanowią jej prawdziwą pasję. Uwielbia zmierzać prosto przed siebie i bez wyznaczonego celu. Dlatego jej życie przypomina nieraz wielką przygodę. Jest kreatywna oraz twórcza, zwłaszcza, że posiada artystyczną duszę i zamiłowanie do sztuki. Uwielbia rozmawiać o sztuce i sama tworzy kreatywne dzieła, które zachwycają duże grono znajomych.

Julianna jest duszą towarzystwa i chętnie spędza czas w gronie bliskich przyjaciół. Posiada dar zjednywania ludzi i dlatego tak często otoczona jest znajomymi. Również przyciąga do siebie nieznajome osoby, bowiem jako mało kto, to ona wzbudza od pierwszego wrażenia duże zaufanie. Julianna dba wyjątkowo o dobre relacje z otoczeniem i raczej nie wchodzi w żadne konflikty. Jednak to nie znaczy, że nie potrafi bronić swojego zdania, bowiem w przypadku ataku na jej poglądy, to odważnie staje do walki ze wszelkimi przeciwnościami losu. Nie zraża się żadnymi porażkami i każdą klęskę traktuje jako dodatkowy bodziec do działania.

Julianna ma wielkie szczęście w życiu i chętnie korzysta z fortuny. Często sprawia wrażenie, że nie musi niczym się zamartwiać, szczególnie, że jest skrajną optymistką. Również zaraża swoją radością innych, bowiem potrafi rozweselić największych ponuraków. Instynktownie odczuwa problemy bliskich i zrobi wszystko, aby te osoby, choć na chwilę zapomniały o swoich problemach.
Julianna dużą wagę przykłada do honorowego postępowania. Zawsze zachowuje się z wielką uczciwością i nigdy nie zdecyduje się na poświęcenie przyjaźni dla osiągnięcia sukcesu. Również w pracy zawodowej stawia na pierwszym miejscu dobro innych. Nigdy nie zmierza po przysłowiowych trupach i raczej zrezygnuje z awansu, niż zachowa się niehonorowo.

W miłości, Julianna poszukuje spontanicznego partnera, z którym przetrwa każdą burzę. Marzy nie tylko o partnerze na całe życie, ale również o przyjacielu, który będzie wspierał ją w każdej sytuacji. Jest wierna oraz lojalna, bowiem tak naprawdę to ceni sobie trwałe relacje. Choć przyciąga męskie zainteresowanie jak magnes, to jednak czeka na tego jedynego. I gdy go spotka na swojej drodze, to zdecydowana jest do największych poświęceń.

Patron imienia

Patronką imienia jest Julianna z Mont Cornillon, pustelnica. Błogosławiona urodziła się w 1192 roku w Retinne koło Liege. W wieku 15 lat wstąpiła do do konwentu sióstr augustianek w Cornillon. To ona wystąpiła z propozycją obchodów święta Bożego Ciała. Po jakimś czasie została usunięta z funkcji przełożonej i spędziła resztę życia jako rekluza, czyli pustelnica zamurowana w swej celi. Zmarła 5 kwietnia 1258 roku.

Ciekawostki

Imięt to pojawiło się w Polsce w czasach średniowiecza. Początkowo występowało w formach: Juliana, Julianna, Hulijana, Ulijana.

Data imienin, która pojawia się w kalendarzach, ale rzadziej jest obchodzona.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.