Imieniny Kamili

👩 Kamila ♀️

Do najbliższych imienin Kamili zostało 90 dni, czyli 2 miesiące i 28 dni.

W ciągu najbliższego roku osoby o imieniu Kamila obchodzą swoje imieniny najczęściej w nastepujące dni: 16 września (poniedziałek) i 31 maja (sobota).

Pochodzenie imienia

Imię Kamila jest żeńską formą męskiego imienia Kamil. Imię pochodzi z języka łacińskiego i oznacza osobę szlachetnie urodzoną.

Charakterystyka osób noszących imię Kamila

Kamile to osoby o niezwykłej aktywności oraz żywotności. Nieraz przypominają wulkany energii i choć otoczenie traktuje je jako lekko zwariowane, to w rzeczywistości potrafią zachować zdrowy rozsądek. To kobiety, które mają milion pomysłów na minutę i zawsze dążą do realizacji szalonych marzeń. Kamile korzystają z życia i uważają, że nie warto rezygnować z żadnych przyjemności.
Kamile żyją we własnym świecie i według własnych zasad. Często chronią się w nim przed zagrożeniami lub porażkami. To indywidualistki, które nigdy nie idą wraz tłumem. Kamile nie chcą przeistoczyć się w szarych i przeciętnych ludzi, więc uwielbiają wyróżniać się z otoczenia. Kobiety o tym imieniu zawsze dążą do realizacji własnych pragnień, lecz gdy nie mogą osiągnąć celu, to podejmują kolejną walkę z przeciwnościami losu. Choć mogą sprawiać wrażenie wycofanych osób, to potrafią pod wpływem najbliższych zrozumieć własną naturę i sprawować kontrolę nad gorącymi emocjami.
Kamile posiadają bardzo wrażliwe serce i łatwo je skrzywdzić przykrym słowem lub czynem. Kamile bardzo długo odczuwają zadany im afront i potrafią rozdrapywać stare rany. Nie darzą wszystkich sympatią i bardzo dokładnie wybierają sobie przyjaciół, a gdy poczują się skrzywdzone, to krzywdziciel może utracić ich całkowite zaufanie. Jednak zazwyczaj Kamile wybaczają najbliższym i potrafią dać drugą szansę, lecz pod warunkiem, że ich cierpienie nie jest zbyt duże.
W związkach uczuciowych, Kamile przypominają romantyczne bohaterki czekające na księcia z bajki. To marzycielki, które pragną aby ich życie przypominało baśń ze szczęśliwym zakończeniem. Nie preferują przelotnych romansów i flirtów, lecz wolą czekać na tego jedynego. A gdy spotkają na swojej drodze miłość swojego życia, to potrafią obdarzyć partnera wielką miłością. Przestają martwić się porażkami i zaczynają odkrywać życie we dwoje. Oprócz miłości i wierności, Kamile wymagają od partnera dużej zaradności i zapewnienia im odpowiedniej stabilizacji życiowej. To kobiety, które marzą o życiu na wysokim poziomie, lecz samie unikają pracy jak ognia i często okazuje się, że dobra materialne stawiają wyżej niż duchowe przymioty.

Patron imienia

W źródłach hagiograficznych znajdują się informacje o dwóch świętych kobietach o tym imieniu. Jedna z nich mało jest znana, zaś główną patronką imienia jest Kamila z Auxerre. Ona wraz Porkarią, Palladią, Magnencją i Maksymą wybrały się w wędrówkę za św. Germanem z Auxerre, bowiem chciały pod jego opieką wieść życie zakonne. Kamila zmarła zanim doszła do celu wędrówki. Obecnie Kamila wspominana jest w dniu 3 marca.

Ciekawostki

W Polsce imię Kamila pojawiło się w XVIII wieku. Obecnie używa forma Kamilla budzi wątpliwości językoznawców i według słownika poprawnej polszczyzny, to imię jest niezalecane.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.