Imieniny Kaspra

👨 Kasper ♂️

Do najbliższych imienin Kaspra zostało 171 dni, czyli 5 miesięcy i 18 dni.

Kasper obchodzi swoje imieniny najczęściej 6 stycznia (poniedziałek)

Pochodzenie imienia

Kaspar to imię męskie pochodzenia perskiego. Imię to pochodzi od słowa oznaczającego podskarbi, stróż lub wspaniały.

Charakterystyka osób noszących imię Kasper

Kasper to mężczyzna, który wyróżnia się wielkim optymizmem. Nie przejmuje się żadnymi problemami i z radością patrzy w przyszłość. Uważa, że każdy problem można rozwiązać, więc zazwyczaj nie zaprząta sobie głowy czarnymi myślami. To dusza towarzystwa, bowiem uwielbia spędzać czas w gronie najbliższych oraz dalszych znajomych. Kasper jest pełen entuzjazmu i zazwyczaj to on inicjuje wszelkie wydarzenia. Ma wyjątkowy talent organizatorski, zatem potrafi załatwiać każdą sprawę.

Kasper lubi otaczać się osobami o podobnym do niego charakterze. Dlatego zazwyczaj spędza czas w wesołym i skorym do zabawie towarzystwie. Jednak to nie znaczy, że nie zwraca uwagi swój rozwój osobisty, bowiem dużą wagę przykłada do odpowiedniego wykształcenia. Potrafi pogodzić czas wolny z wytężoną pracą, więc nie zaniedbuje żadnej dziedziny życia. Posiada niezwykle wrażliwe serce i często oferuje innym swoją pomocną dłoń. Nie oczekuje żadnej pomocy za swoje dobre czyny, zatem jego postawa wzbudza powszechny szacunek.

Kasper emanuje wyjątkowym urokiem osobistym, który zjednuje wiele wartościowych serc. Chętnie poświęca czas najbliższym i okazuje się, że jest wiernym oraz lojalnym przyjacielem. Wyjątkowo dba o przyjaciół, zatem jego dobre relacje z innymi przekładają się na wszystkie sfery życia.
W pracy zawodowej, Kasper wyróżnia się ogromną pracowitością. Często jest twórcą nieszablonowych pomysłów, więc zazwyczaj spełnia się na stanowiskach związanych z twórczym oraz kreatywnym działaniem. Potrafi współpracować z innymi i chętnie pomaga innym. Ma szansę na odniesienie wielkiego sukcesu, szczególnie, że posiada ambitne plany.

W życiu miłosnym, Kasper poszukuje partnerki, która odznacza się wielką mądrością oraz dobrym sercem. Choć wyróżnia się doskonałymi manierami oraz niespotykaną kulturą osobistą, to nie jest zwolennikiem krótkich miłostek. Kasper wzbudza zainteresowanie wśród pań, lecz on czeka na miłość swojego życia. Dobro rodziny stawia na pierwszym miejscu i zrobi wszystko, aby nic nie zburzyło szczęścia najbliższych. Kasper potrafi zadbać o potrzeby rodziny i chętnie angażuje się we wszelkie sprawy domowe. Dlatego jego ognisko rodzinne płonie wyjątkowym ciepłem miłości.

Patron imienia

Patronem imienia jest Święty Kasper Bertoni, prezbiter. Kasper urodził się w dniu 9 października 1777 roku w Weronie. W 1791 roku wstąpił do seminarium duchownego, zaś 20 września 1800 roku przyjął święcenia kapłańskie. W 1816 roku założył zgromadzenie stygmatynów św. Franciszka, oparte na regule św. Ignacego Loyoli. Papież Paweł VI uznał księdza za błogosłowainego w dniu 1 listopada 1975 roku, zaś jako świętego - Jan Paweł II w dniu 1 listopada 1989 roku.

Ciekawostki

W Polsce imię to pojawiło się w XIV wieku, w następujących formach Kasper (1379 rok), Kaspar (1379 rok), Gasper (1459 rok), Gaspar (1391rok), Kasfar (1386rok). Od imienia tego pochodzą również nazwiska Kasperus, Kasperkiewicz, Kasprowicz oraz nazwy geograficzne: Kasprowy Wierch.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.