Kornel kocha życie i ludzi, więc zazwyczaj jest przyjaźnie nastawiony do otoczenia i cóż, należy przyznać, że wzbudza ogromną sympatię. To mężczyzna, który emanuje wyjątkowym ciepłem oraz urokiem osobistym, więc potrafi sobie zjednać szybko przyjaźń innych. A co najważniejsze, Kornel jest wiernym oraz lojalnym przyjacielem, pielęgnującym przyjaźń, jako jedną z najważniejszych wartości w życiu. Jest idealnym przyjacielem, wyrozumiałym oraz cierpliwym. Nie dokonuje pochopnych ocen, lecz stara się zrozumieć lub poznać odmienne poglądy.
Kornel jest duszą towarzystwa i uwielbia spędzać czas w towarzystwie najbliższych. Nieraz jego szlachetna postawa stawiana jest jako wzór do naśladowania, zwłaszcza, że on sam wyróżnia się krystaliczną duszą. Posiada ciekawe poczucie humoru i barwną osobowość, więc nie spędza samotnie czasu. Kornel nie jest materialistą i nie przejmuje się pieniędzmi. Na pierwszym miejscu stawia wartości moralne, zaś finanse traktuje dość lekceważąco. Ale należy przyznać, że w obliczu problemów finansowych, okazuje wielką zaradność życiową i bez żadnych problemów rozwiązuje wszystkie kłopoty.
W życiu miłosny, Kornel poszukuje kobiety, która zachwyci go urodą oraz mądrością. Chętnie przebywa w towarzystwie kobiet, ale panie traktuje, jako przyjaciółki i raczej nie szuka romansów. A gdy spotka na swojej drodze prawdziwą miłość, to gotowy jest do wszelkich poświęceń. Nie ucieka od zobowiązań, ale aktywnie uczestniczy w życiu rodzinnym. Jest wiernym i kochającym partnerem, który potrafi zadbać o najbliższych, budując gniazdo rodzinne pełne miłości oraz wyjątkowego ciepła.
Patronem imienia jest św. Korneliusz, biskup i męczennik. Korneliusz był synem Kastyna z rodu Cornelia. Jako kapłan rzymski był bliskim współpracownikiem papieża św. Fabiana. Zginął podczas epidemii, gdy za chorobę obarczono chrześcijan i rozpoczął się okres prześladowań Chrystusa. Według innej wersji Korneliusz został skazany przez cesarza Trebonaniusa Gallusa na wygnanie do Civitavecchia, a w tej miejscowości zmarł. W ikonografii św. Korneliusz przedstawiany jest w stroju papieskim z paliuszem, czasami w tiarze. Do jego atrybutów należą: korona w ręku, gałązka palmowa, miecz, róg, tiara.
W Polsce imię to pojawiło się w czasach średniowiecza, zaś od 1402 roku przyjęło postać Cornelis. W kolejnych latach występowało w następujących formach: Kornosz, Kornasz, Korna (masc.), Kornosza (masc.), Kornoszek i ze zdrobnieniami Nela, Nelka, Nelko.
Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.