Imieniny Ksawerego

👨 Ksawery ♂️

Do najbliższych imienin Ksawerego zostało 187 dni, czyli 6 miesięcy i 4 dni.

Ksawery obchodzi swoje imieniny najczęściej 3 grudnia (wtorek)

Pochodzenie imienia

Ksawery to imię pochodzące od nazwy miejscowości, z której pochodził św. Franciszek Ksawery.

Charakterystyka osób noszących imię Ksawery

Ksawery to mężczyzna o niezwykle skomplikowanym charakterze. Nie należy do dusz towarzystwa i raczej woli spędzać czas samotnie. Należy przyznać, że nie lubi wszelkich spotkań towarzyskich i najchętniej działa w pojedynkę. Sprawia wrażenie, że nie potrzebuje przyjaciół, szczególnie, że jest wrogo nastawiony wobec otoczenia. Wśród nieznajomych zachowuje dystans i nie pozwala innym na poufałość.

Ksawery jest bardzo szczerą osobą, która nigdy nie owija słów w bawełnę. Często krytykuje otoczenie i cóż, jego słowa nie zjednują przyjaciół. Nie przejmuje się uczuciami innych, szczególnie, że ma tendencję do wyrażania pochopnych opinii. Ale sam nie cierpi jakiejkolwiek krytyki i nie znosi szczerości u innych. To mężczyzna, który potrafi zerwać znajomość pod wpływem negatywnych słów. W pracy zawodowej jest sumiennym oraz odpowiedzialnym pracownikiem, ale nie lubi wykonywać rozkazów. Najchętniej zajmuje stanowiska związane z kreatywną oraz swobodną pracą. Ksawery nie chętnie pracuje w zespole, gdyż często popada w różne konflikty.

Ale należy wiedzieć, że Ksawery jest także odważny oraz wytrwały. Zawsze broni swoich poglądów i często staje w obronie słabszych lub pokrzywdzonych. Posiada również wyjątkowy zmysł organizacyjny, dzięki któremu potrafi załatwić każdą sprawę. Choć ma trudną osobowość, to nie jest w żaden sposób agresywny. Często szuka kompromisowych rozwiązań i nigdy nie ucieka do przemocy. Ksawery posiada ciekawe zainteresowania, a jego największą pasją są dalekie podróże. Uwielbia wędrować i chętnie wybiera się w samotne wycieczki. Lubi poznawać inne kultury, szczególnie, że jest mężczyzną o wszechstronnej inteligencji.

W miłości, Ksawery poszukuje kobiety, która wyróżnia się ogromną dozą cierpliwości oraz wyrozumiałości. Niestety, ale Ksawery ma tendencję do okazywania nadmiernej zazdrości oraz zaborczości i najchętniej zamknąłby partnerkę w złotej klatce. Choć nie lubi przebywać w towarzystwie innych osób, to chętnie spędza czas w gronie kobiet. Jego tajemnicza aura oraz niezależność przyciągają zainteresowanie pań, zaś on lubi korzystać z wdzięków niewieścich.

Patron imienia

Patronem imienia jest św. Franciszek Ksawery, urodzony się na zamku Xavier 7 kwietnia 1506 roku. Został wysłany w 1525 roku na studia do Paryża. 5 sierpnia 1534 roku złożył z towarzy¬szami śluby, które przekształciło się w późniejsze Towarzystwo Jezusowe. Święty zmarł w nocy z 2 na 3 grudnia 1552 roku, zaś jego ciało znajduje się do dziś dnia w kościele jezuitów w Goa. W ikonografii św. Franciszek Ksawery przedstawiany jest w sukni jezuickiej obszytej muszlami lub w komży i stule. Niekiedy otoczony jest gronem tubylców. Do jego atrybutów należą: gorejące serce, krab, krzyż, laska pielgrzyma, stuła.

Ciekawostki

Początkowo imię to używano wraz z imieniem Franciszek. W archaicznej pisowni imię Ksawery występowało jako Xawery.

Data imienin, która pojawia się w kalendarzach, ale rzadziej jest obchodzona.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.