Imieniny Kuby

👨 Kuba ♂️

Do najbliższych imienin Kuby zostały 44 dni, czyli 1 miesiąc i 14 dni.

W ciągu najbliższego roku osoby o imieniu Kuba obchodzą swoje imieniny najczęściej w nastepujące dni: 1 czerwca (sobota), 25 lipca (czwartek) i 6 sierpnia (wtorek).

Pochodzenie imienia

Imię Kuba jest zdrobnieniem od imienia Jakub, lecz w ostatnim czasie usamodzielniło się jako odrębne imię.

Charakterystyka osób noszących imię Kuba

Kuba to mężczyzna, który wyróżnia się wyjątkową energią. Nie cierpi bezczynnie spędzać czasu i chętnie angażuje się w najróżniejsze działania. Uwielbia być w ruchu i dlatego nieraz przypomina wulkan energii. Lubi podejmować różne wyzwania i cóż, potrafi korzystać z życia. Nie przejmuje się porażkami, ale uparcie idzie do przodu. Nie rezygnuje w przypadku porażki, ale odważnie walczy ze wszelkimi przeciwnościami losu.
W pracy zawodowej, Kuba jest sumiennym oraz odpowiedzialnym współpracownikiem. Do każdego zadania przygotowuje się bardzo dokładnie i nie działa na oślep. Posiada jasno sprecyzowany cel i dąży do osiągnięcia dużego sukcesu. Kuba gotowy jest do wielkiego wysiłku, ale należy przyznać, że nie zmierza po przysłowiowych trupach. W życiu kieruje się zasadami moralnymi i nie zamierza rezygnować z własnych poglądów.
Kuba jest wyjątkowo odpowiedzialnym mężczyzną i doskonałym strategiem. Nigdy nie zrzuca na innych odpowiedzialności za swoje pomyłki i raczej należy do terminowych osób. Wierzy we własne siły, a ta pewność siebie sprawia, że odnosi liczne sukcesy. Dużą wagę przykłada do rozwoju osobistego i chętnie zdobywa nową wiedzę. Uwielbia podróżować, a każda podróż okazuje się ekscytującą przygodą. Lubi imponować innym i często posiada duże ambicje. Nie osiada na laurach, lecz wyznacza sobie kolejne cele do zdobycia, a im trudniejsze, tym lepsze.
Kuba potrafi pozytywnie wpływać na otoczenie. Nie ma tendencji do manipulowania innymi i nie narzuca nikomu swojej woli. Często emanuje wyjątkowym urokiem osobistym, który sprzyja pozyskiwaniu wpływowych kontaktów. Nie chowa długo urazy, ale szybko wybacza, tak więc jego radosna postawa wzbudza powszechną sympatię. Kuba nie należy do plotkarzy i potrafi dochować tajemnicy. I to on jest powiernikiem swoich najbliższych, bowiem jak nikt, każde słowo zachowuje dla siebie.
Kuba dobro rodziny stawia na pierwszym miejscu i choć jest duszą towarzystwa, to najważniejsza jest dla niego rodzina. Szczególnie dba o potrzeby najbliższych i nieraz rezygnuje z ambicji w imię domowego ogniska. Kuba jest doskonałym ojcem oraz kochającym partnerem, więc jego związek emanuje miłością oraz szczęściem.

Ciekawostki

Kuba to imię dość niedawno powstało od pełnej formy imienia Jakub. Co ciekawe, jeszcze przed 1936 roku, imię to pisano przez „ó”.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.