Imieniny Leonardy

👩 Leonarda ♀️

Do najbliższych imienin Leonardy zostało 131 dni, czyli 4 miesiące i 9 dni.

Leonarda obchodzi swoje imieniny najczęściej 26 października (sobota)

Pochodzenie imienia

Leonarda to imię żeńskie pochodzenia łacińsko-germańskiego oraz żeński odpowiednik imienia męskiego Leonard.

Charakterystyka osób noszących imię Leonarda

Leonarda to kobieta o skomplikowanym charakterze. Często sama komplikuje swoje życie, bowiem każda rutyna wywołuje u niej poczucie nudy. Jest zwolenniczką wielkich zmian i dlatego jej życie przypomina jedną przygodę. Leonarda wyróżnia się mądrością, która pomaga jej w rozwiązywaniu wszelkich problemów. Jest przy tym bardzo zaradna i sprytna, bowiem w każdej sytuacji widzi jasną stronę i wierzy, że każdy problem można rozwiązać. Uwielbia słowne potyczki, więc chętnie bierze udział we wszelkich dyskusjach. I nawet, gdy nie ma racji w danej sprawie, to dalej uparcie broni swojego zdania. Nie lubi przyznawać się do swoich porażek i bywa, że obwinia za swoją klęskę niewinne otoczenie.

Choć bywa dość wybuchowa i nieprzewidywalna, to jednak ludzie darzą ją sympatią. Odznacza się przy tym radosnym nastrojem i to ona swoim dobrym humorem zaraża innych. Jest bardzo towarzyska, dlatego nie może narzekać na samotność. Nigdy nie przejmuje się żadnymi problemami, więc można powiedzieć, że jest wyjątkowym lekkoduchem. Leonarda jest odważną osobą, która potrafi obronić swoje terytorium. Choć nie zawsze odnosi sukcesy, to jednak dalej idzie do przodu. Leonarda jest typowym ekstrawertykiem, więc zazwyczaj to z innymi rozmawia o swoich problemach oraz marzeniach. Zdaje się, że przed najbliższymi nie ma żadnych tajemnic, bowiem w nawet błahych sprawach poszukuje powierników.

Leonarda potrafi z życia czerpać wielką przyjemność. Lubi spędzać chwile na zabawie i to w wesołym towarzystwie spędza wolny czas. Jednak należy jej przyznać, że potrafi skupić się na realizacji swoich planów. I choć inni zarzucają jej nadmierną zabawę, to jednak ona potrafi znaleźć złoty środek między przyjemnościami a obowiązkami.

Leonarda wzbudza duże zainteresowanie płci przeciwnej. W młodości rzuca się w wir krótkich miłostek, ale w późniejszym wieku dąży do stabilizacji. I w tych chwilach marzy o własnym gniazdku rodzinnym. Jest bardzo rodzinna i to dobro najbliższych stawia na pierwszym miejscu. Choć nikt o to jej nie podejrzewa, to jednak jest tradycjonalistką. Zazwyczaj jest mocno przywiązana do tradycji i dlatego kieruje się w życiu określonymi wartościami moralnymi.
Leonarda potrafi stworzyć szczęśliwy związek, pod warunkiem, że na swojej drodze życia spotka odpowiedniego mężczyznę.

Patron imienia

Patronką imienia jest Celina Rozalia Leonarda Chludzińska-Borzęcka, ałożycielka (wraz z córką) – zmartwychwstanek (Zgromadzenie Sióstr Zmartwychwstania Pana Naszego Jezusa Chrystusa, CR) oraz błogosławiona Kościoła katolickiego. Celina Borzęcka urodziła się w majątku ziemskim Antowil koło Orszy na terenie dzisiejszej Białorusi w zamożnej rodzinie ziemiańskiej Chludzińskich. Po śmierci męża Celina wraz z córkami zamieszkała w Rzymie i pod wpływem ks. Piotra Semenenkę, postanowiła założyć żeńską gałąź z zakonu zmartwychwstańców. Beatyfikowana została w Rzymie 27 października 2007 przez papieża Benedykta XVI w Bazylice św. Jana na Lateranie.

Ciekawostki

Imię to pojawiło się w Polsce w XVII wieku, a dokładnie od 1626 roku.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.