Imieniny Lesława

👨 Lesław ♂️

Do najbliższych imienin Lesława zostało 186 dni, czyli 6 miesięcy i 2 dni.

Lesław obchodzi swoje imieniny najczęściej 28 listopada (czwartek)

Pochodzenie imienia

Lesław to imię pochodzenia polskiego, składające się z dwóch członów: „lech-„ Polak/młody oraz „sław-„ chwała.

Charakterystyka osób noszących imię Lesław

Lesław to mężczyzna, który dobro rodziny stawia na pierwszym miejscu. Już od wczesny lat jest bardzo zżyty z najbliższymi i to w domu najchętniej spędza czas wolny. Choć jest domatorem, to nie należy do samotników. Lesław uwielbia spędzać czas w otoczeniu bliskich przyjaciół i często to on inicjuje spotkania towarzyskie. Lubi żyć aktywnie, szczególnie, że jego pasją są podróże w odległe miejsca. Lesław nie należy do tradycjonalistów i z dużą dozą tolerancji podchodzi do wszelkich nowości. Jest człowiek nowoczesnym, nastawionym na przyszłość, tak więc nie obawia się zmian w swoim życiu. Nie jest bierny, lecz los bierze w swoje ręce i dzięki temu, może pochwalić się licznymi sukcesami w różnych dziedzinach życia.

Lesław kieruje się w życiu uczuciami i to emocje odgrywają największą rolę w jego egzystencji. Często podejmuje decyzje pod wpływem chwili i cóż, raczej nie myśli o przyszłych konsekwencjach. Żyje chwilą i potrafi czerpać przyjemność z życia. Jednak nie zaniedbuje osobistego rozwoju i dużą wagę przykłada do zdobywania wiedzy. Posiada ciekawe zainteresowania, którym oddaje się bez reszty. Bardzo dużo czasu poświęca swoim pasjom, które sprawiają, że należy do niebanalnych osób.
W pracy zawodowej, Lesław wyróżnia się sumiennością orz odpowiedzialnością. Jest niezwykle pracowity i lubi rywalizację. Często ma jasno określony cel, do którego dąży, ale nie za wszelką cenę. Wysoko ceni sobie wartości moralne i dlatego wzbudza powszechny szacunek. To mężczyzna o dobrym, ale twardym sercu. Nie poddaje się w obliczu porażki, lecz odważnie walczy ze wszelkimi przeciwnościami losu.

W miłości, Lesław poszukuje kobiety, która wyróżnia się radością oraz wrażliwością. Choć nie jest chętny do szybkich zobowiązań, to po dłuższym czasie potrafi zdecydować się na poważny związek. Lubi przebywać w otoczeniu kobiet i cóż, może pochwalić się dużym powodzeniem ze strony pań. Ale nie jest zwolennikiem gorących, lecz krótkich romansów, szczególnie, że bardzo przeżywa każde rozstanie. A gdy na swojej drodze spotka miłość życia, to gotowy jest do rozpoczęcia nowego etapu w życiu. Jest dobrym i kochającym partnerem, lecz bywa również niezwykle wymagający wobec kobiety

Ciekawostki

Lesław to zdrobniała forma od imienia „Lechosław”. W XIX wieku nastąpiło ożywienie imion słowiańskich i od tego imienia utworzono imię „Lechosław”, które jest onomastycznym neologizmem.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.