Imieniny Magdaleny

👩 Magdalena ♀️

Do najbliższych imienin Magdaleny zostało 185 dni, czyli 6 miesięcy i 4 dni.

W ciągu najbliższego roku osoby o imieniu Magdalena obchodzą swoje imieniny najczęściej w nastepujące dni: 25 maja (niedziela), 29 maja (czwartek) i 22 lipca (wtorek).

Pochodzenie imienia

Imię Magdalena jest pochodzenia biblijnego. Wywodzi się od przydomka Marii Magdaleny, inaczej Marii z Magdali, wioski leżącej w pobliżu Jeziora Tyberiadzkiego (Galilejskiego).

Charakterystyka osób noszących imię Magdalena

Magdaleny to kobiety wyróżniające się sumiennością, odpowiedzialnością oraz poczuciem obowiązku. Często Magdaleny mają tendencję do stawiania siebie jako wzór do naśladowania, lecz nie zawsze otoczenie podziela ich zdanie. Magdaleny uwielbiają sprawować władzę i zazwyczaj dążą do obejmowania kierowniczych stanowisk, które pozwalają spełnić im nadmierne ambicje.

To kobiety, które muszą zawsze czuć się paniami sytuacji i nieraz próbują sprawować nadmierną kontrolę nad najbliższymi osobami. Ale należy przyznać, że Magdaleny to sprawiedliwe szefowe o wyjątkowych zdolnościach dyplomatycznych. Nie narzucają za wszelką cenę własnego zdania, lecz potrafią przekonać do swoich racji. Magdaleny nie lubią wdawać się w konflikty między współpracownikami i nad wszystko cenią sobie spokój oraz dobra atmosferę. Nie potrafią pracować pod wpływem dużego stresu i nieraz wolą zrezygnować z wykonywania zadania niż działać pod presją. Magdaleny dzięki swojej wytrwałości oraz ambicji odnoszą duże sukcesy, lecz nie potrafią długo cieszyć się z osiągniętego celu. Po chwili wyznaczają sobie kolejne zadania, które wymagają zwiększonej dawki siły i poświęcenia.

W czasie wolnym, Magdaleny uwielbiają podróżować lub relaksować się przy spokojnej muzyce. Często uciekają od miejskiego zgiełku i odnajdują spokój ducha na łonie natury. Ale biada tej osobie, która przerwie im odpoczynek, gdyż one zawsze muszą mięć chwilę dla siebie. Często w trakcie urlopu wyjeżdżają i odwiedzają ulubione miejsca. Nie lubią przeżywać szalonych przygód i wolą spokojne spacery niż zdobywanie szczytów.

Magdaleny wyjątkowo cenią powierzchowność i poświęcają wiele czasu na perfekcyjny wygląd. Nie pozwalają sobie na żadne zaniedbania i nawet po pracy nie rezygnują z eleganckiego stroju. Dbają o dom podobnie jak o własny wygląd, gdyż to one są idealnymi gospodyniami. Zawsze dbają o szczęście najbliższych i wzorowo wypełniają swoje obowiązki. Choć w pracy zawodowej wydają się silne i wymagające, to w życiu rodzinnym okazują się spokojne oraz wyrozumiałe. Nawet w kłótniach małżeńskich, Magdaleny nie uciekają do awantur, ale zachowują wymowne milczenie, które lepiej działa niż wybuchy złości.

Patron imienia

W zapisach hagiograficznych znajduje się co najmniej 24 Magdalen, zaś jedną z głównych patronek tego imienia jest Magdalena Albrici (Alberici), urodzona pod koniec XIV lub na początku wieku następnego w Como, w rodzinie szlacheckiej. Po stracie ojca, wstąpiła do augustianek w Brunete. To ona zainicjowała dzieło reformy zakonnej i uzyskała aprobatę Piusa II dla swojego dzieła w 1459 roku. Zmarła 13 maja 1465 roku, zaś jej kult zaaprobował w 1907 roku Pius X.

Ciekawostki

Pierwsze wzmianki o tym imieniu w Polsce pojawiły się w czasach średniowiecznych, a dokładnie w 1264 roku w formie Magdalena. Później pojawiły się następujące formy tego imienia: Magdalana (1391), Magdalina(1448), Madlena, Magdalenka, Macha (forma Macha też skrót od Małgorzata). Co ciekawe, kiedyś to imię często nadawane było nieślubnym córkom. Również z tego imienia pochodzą takie nazwiska jak Madalański, Madaleński, Madaliński, Magdziarz.

Data imienin, która pojawia się w kalendarzach, ale rzadziej jest obchodzona.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.