Imieniny Maksyma

👨 Maksym ♂️

Do najbliższych imienin Maksyma zostało 107 dni, czyli 3 miesiące i 15 dni.

W ciągu najbliższego roku osoby o imieniu Maksym obchodzą swoje imieniny najczęściej w nastepujące dni: 8 czerwca (sobota) i 27 grudnia (piątek).

Pochodzenie imienia

Maksym to imię pochodzenia łacińskiego, utworzone od przymiotnika maximus - "największy", stanowiący przydomek Jowisza.

Charakterystyka osób noszących imię Maksym

Maksym to mężczyzna, który uwielbia spędzać czas w spokojnych miejscach. Dużą wagę przykłada do kontaktu z naturą, bowiem nie cierpi miejskiego zgiełku i miasto traktuje, jako betonową dżunglę. Uwielbia samotne wędrówki i chętnie w każdej wolnej chwili wybiera się w podróże. Maksym wyróżnia się spokojnym oraz opanowanym charakterem. Często sprawia wrażenie, że nic jest w stanie wyprowadzić go z równowagi, bowiem zawsze kontroluje swoje emocje.
Nie należy do konfliktowych osób i ucieka od wszelkich waśni. Często to on jest godzącą stroną i cóż, nie zawsze potrafi zawalczyć o swoje dobro. Nie jest również plotkarzem i obce sprawy go zazwyczaj nie interesują. Chętnie poświęca czas na rozwijanie swoich zainteresowań i uwielbia zdobywać nową wiedzę. Daleki jest od zawirowań świata i tak naprawdę, to żyje według własnych zasad. Jak już wspomniano, Maksym wyróżnia się szczególnymi zdolnościami, które potrafią zaskoczyć społeczeństwo. Nie marnuje swoich talentów, lecz poświęca dużo czasu na wykorzystanie zdolności do rozwoju osobistego. Może pochwalić się dużą zaradnością, gdyż zazwyczaj mierzy siły na zamiary i nie porywa się z motyką na słońce. Maksym uwielbia nieść pomoc potrzebujących i nieraz przypomina anioła o złotym sercu.
Maksym zazwyczaj wyróżnia się wysoką kulturą osobistą oraz doskonałymi manierami. Każdego człowieka traktuje z największym szacunkiem i bywa, że staje w obronie poszkodowanych. W pracy zawodowej, Maksym dąży do osiągnięcia spektakularnego sukcesu. Zna swoją wartość i wie, że może dużo osiągnąć. Lubi zajmować nadrzędne stanowiska i co ciekawe, spełnia się w roli lidera.
Maksym nie zmienia swoich poglądów pod wpływem otoczenia. Na pierwszym miejscu stawia dobro rodziny i tradycje, bowiem wierzy w ponadczasowe wartości. Choć jest spokojny oraz opanowany, to jednak wyróżnia się silną psychiką oraz wytrwałością. Zazwyczaj walczy ze wszelkimi przeciwnościami losu i nie poddaje się w obliczu porażki.
W miłości, Maksym poszukuje kobiety o tradycyjnych poglądach. Marzy o odpowiedniej partnerce, z którą stworzyłby dom pełen miłości oraz wzajemnego szacunku. Jest doskonałym ojcem oraz partnerem, który potrafi zadbać o potrzeby najbliższych.

Patron imienia

Patronem imienia jest Święty Maksym Wyznawca. Maksym urodził się w 580 roku w Konstantynopolu, w dość wpływowej rodzinie. Był inspiratorem wielu synodów afrykańskich. Został aresztowany w 653 roku na rozkaz Konstansa II i wywieziony do Konstantynopola. Umarł 13 sierpnia 662 roku w twierdzy Schemarion. Za męczeńskie wyznanie wiary nadano mu zaszczytny tytuł "Wyznawcy".

Ciekawostki

Początkowo imię to pojawiło się w Polsce w formie Maksym , zaś od 1435 roku w postaciach zdrobniałych: Maksymek, Maksymko. Imię to najczęściej pojawiało się na ziemiach wschodnich, wśród chrześcijan obrządku wschodniego. Od imienia tego pochodzą takie nazwiska jak: Maksymowicz, a także Makusz, Makuszewski, Makuszyński.

Data imienin, która pojawia się w kalendarzach, ale rzadziej jest obchodzona.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.