Imieniny Malwiny

👩 Malwina ♀️

Do najbliższych imienin Malwiny zostało 47 dni, czyli 1 miesiąc i 17 dni.

Malwina obchodzi swoje imieniny najczęściej 4 lipca (czwartek)

Pochodzenie imienia

Według pewnej teorii, imię to wywodzi z języka germańskiego i zostało utworzone od męskiego imienia Malwin, oznaczającego „przyjaciel strzegący prawa, prawowierny”.

Charakterystyka osób noszących imię Malwina

Malwina to kobieta, która zaskakuje swoją osobowością. Nie jest zwolenniczką wspinania się po szczeblach kariery, a pieniądze traktuje jako zbędny element. Nie lubi przejmować się problemami doczesnego świata i woli skupić się na życiu wewnętrznym. Często sprawia wrażenie wielkiej marzycielki, która wierzy w dość utopijnie idee. Jednak należy przyznać, że to osoba, która potrafi każdego przekonać do swoich racji.

Malwina traktuje życie jako prawdziwy cud i z każdej chwili potrafi czerpać prawdziwą przyjemność. Jednak to nie oznacza, że zaniedbuje swój rozwój osobisty, bowiem chętnie poszerza swoją wiedzę oraz pogłębia własne zainteresowania. A może pochwalić się licznymi pasjami, które sprawiają, że postrzegana jest jako ciekawa i niebanalna osoba. Uwielbia spędzać czas w gronie bliskich znajomych, lecz niezbyt chętnie przebywa w towarzystwie nieznajomych osób. Choć z natury jest otwarta oraz pogodna, to jednak w przypadku nieznajomych zachowuje pewien dystans. Nie każdy ma szansę na zbliżenie się do jej serca, bowiem ona zazdrośnie strzeże swoje tajemnice. Często nawet najbliższe osoby nie znają jej prawdziwej natury. Malwina uwielbia zmierzać własnymi ścieżkami, więc tylko niektórzy mogą poznać jej sekrety.

Malwina jest optymistką, która z radością patrzy w przyszłość. Nie przejmuje się żadnymi problemami i pomaga innym rozwiązywać ich kłopoty. Należy przyznać, że ma wyjątkowy wpływ na otoczenie, bowiem potrafi innych zmotywować od działania. Należy do aktywnych osób i raczej chętnie angażuje się we wszelkie działania społeczne. Jest lokalną działaczką, która mobilizuje otoczenie do działania i przeprowadzania pozytywnych zmian. Jednak nigdy nie oczekuje podziękowania za swoje czyny i bywa, że stawiana jest jako wzór do naśladowania. Ale ona poprzez swoją wrodzoną skromność, nie zamierza znajdować się w centrum zainteresowania.

Również w pracy zawodowej, wyróżnia się pracowitością oraz sumiennością. Zawsze wzorowo wywiązuje się ze swoich obowiązków i dlatego ma szansę na odniesienie dużych sukcesów. Jednak ona nie zwraca uwagi na zaszczyty i nie uczestniczy w przysłowiowym wyścigu szczurów. To kobieta rozważna i nieco szalona w pozytywnym aspekcie, gdyż Malwina ma głowę pełną kreatywnych pomysłów.

W miłości, Malwina poszukuje mężczyzny o ciepłym i spokojnym charakterze. Często snuje fantazje o własnej rodzinie i cóż, szybko decyduje się na poważny związek. Nie jest zwolenniczką krótkich romansów i woli poświęcić swój czas oraz uczucia na budowanie trwałej relacji damsko-męskiej. I tak naprawdę to może być z kimś tylko z prawdziwej miłości. Nie wzbudza zbędnych nadziei i można stwierdzić, że raczej stroni od męskiego towarzystwa.

Ciekawostki

Co ciekawe, autorem imienia był szkocki poeta James Macpherson, który użył je w tzw. pieśniach Osjana, gdzie Malwina była narzeczoną Oskara, syna Osjana. W literaturze polskiej pojawiło się w w 1805 roku w utworze „Miłość malująca obraz Malwiny„ L. Kropińskiego.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.