Jednak Marty nie tylko zaciekle bronią swoich przekonań, ale czasami gubią się we własnych ideach, bowiem zawsze muszą nie zgadać się z ogółem. To kobiety, które za wszelką cenę dążą do osiągnięcia sukcesu i często mogą sprawiać wrażenie, że biją głową mur na oślep. Choć imponują swoją wytrwałością, to one nie czują się zbyt pewne siebie, zwłaszcza w nowych sytuacjach.
Marty nie rezygnują z podjętej walki i potrafią pokonać wszelkie przeciwności losu, ale pod warunkiem, że wierzą w zwycięstwo. A gdy odnajdą cel w swoim życiu, to uparcie dążą do realizacji swych zamierzeń. Ale ich stanowczość może przynieść również przykre konsekwencje, bowiem gdy wierni przyjaciele staną na ich drodze do osiągnięcia celu, to mogą potraktować ich jako wrogów.
Marty potrafią umiejętnie podejmować decyzje i nie boją się radykalnych zmian w życiu. To kobiety, które godzą każdą rolę i czują się spełnione w prawie każdej dziedzinie życia.
W przyjaźni Marty zachowują się wiernie i lojalnie, ale pod warunkiem, że przyjaciele nie będą utrudniać im zdobycie celu. Kobiety o tym imieniu są niezwykle towarzyskie i uwielbiają spędzać czas w gronie przyjaciół. Cenią sobie przyjaźń, zwłaszcza w trudnych chwilach w życiu, bowiem zawsze potrzebują wsparcia ze strony najbliższych.
Marty to tolerancyjne osoby, które nie lubią wdawać się w konflikty z otoczeniem. Nie skupiają się na ocenianiu innych, lecz wolą ten czas poświęcić na własny rozwój.
W miłości Marty mogą pochwalić się dużym powodzeniem wśród mężczyzn. Ale nie zawracają sobie głowy przelotnymi romansami i gorącymi flirtami, bowiem wierzą, że czeka na nich tej jedyny. Dlatego często mogą stracić życiową okazję, zwłaszcza na poznanie wartościowych mężczyzn. A gdy kochają to ich miłość można porównać do burzy emocji.
Główną patronką jest Marta z Bretanii, siostra Marii i Łazarza. Pierwsza wzmianka o niej pojawiła się w Ewangelii św. Łukasza, w której została przedstawiona jako dobra gospodyni. To ona jako pierwsza pobiegła na spotkanie z Chrystusem, w czasie którego wypowiedziała bez wahania swą spontaniczną wiarę w zmartwychwstanie i w mesjańskie posłannictwo Chrystusa, którego nazwała Synem Bożym.
W Polsce Imię zostało po raz pierwszy zanotowane w 1265 roku. Według źródeł, do dawnych zdrobnień zaliczała się także Marusza oraz Marocha, Marsza, Marszka, Marucha, Maruchna, Maruszka.
Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.