Martyny to niezależne dusze, które nie cierpią podporządkowywać się innym osobom. To one decydują w każdej życiowej sprawie i nie zwracają uwagi na dobre rady otoczenia. Kobiety o tym imieniu wierzą w swoją niemylność i nigdy nie szukają pomocy wśród najbliższych. Martyny nie należą do dusz towarzystwa i nie wzbudzają powszechnej sympatii. To kobiety o trudnej i skomplikowanej osobowości, zaś to one dokładnie wybierają sobie przyjaciół. Nie potrzebują dużego grona znajomych aby czuć się spełnione towarzysko.
Martyny chętnie pomagają innym osobom, ale pod warunkiem, że mają odpowiedni nastrój. Choć często są kapryśne i złośliwe, to jednak mają wrażliwe serce i potrafią okazać bezinteresowną pomoc. To urodzone działaczki, które potrafią dobrze zorganizować akcje charytatywne.
W pracy zawodowej Martyny czują się najlepiej na stanowiskach kierowniczych. Uwielbiają wydawać polecenia i oczekują pełnego podporządkowania. Nie tolerują żadnych odstępstw, lecz wyróżniają się sprawiedliwym zachowaniem.
Martyny mogą zaimponować swoją zaradnością, ale pod warunkiem, że mają odpowiednie możliwości do podjęcia określonych działań. Zazwyczaj kierują się zdrowym rozsądkiem i nie ulegają gwałtownym porywom serca. Cechują się umiejętnościami praktycznymi i nieraz znajdują wyjście z problemów. To otoczenie liczy się z ich radami, przez co czują się wyjątkowo dowartościowane. One nie lubią rutyny i wolą działać, niż bezczynne spędzać wolny czas. Często mają milion pomysłów i zarażają innych swoją aktywnością.
W życiu uczuciowym, Martyny kierują się rozsądkiem oraz pewnym wyrachowaniem. Na pierwszym miejscu stawiają stabilizację finansową niż gwałtowne uczucia. A gdy spotkają na swojej drodze odpowiedniego mężczyznę, to potrafią się z nim związać, ale pod warunkiem, że zapewni im życie na odpowiednim poziomie.Patronką imienia jest Martyna, męczennica rzymska. Według legendy została skazana na okropne cierpienia. Wyróżniała się szlachetnością duszy i zawsze dzieliła się swoim majątkiem. Została ścięta w 226 roku, za panowania Aleksandra Sewera. W XII wieku dodano informację, że była żoną Hadriana, a za towarzyszy męczeństwa miała Konkordiusza, Epifaniusza i anonimowego chrześcijanina. W XVII wieku, podobno odkryto relikwie Martyny, zaś jej czaszkę otrzymał klasztor przy Via Alessandrina.
Patronką imienia jest Martyna, męczennica rzymska. Według legendy została skazana na okropne cierpienia. Wyróżniała się szlachetnością duszy i zawsze dzieliła się swoim majątkiem. Została ścięta w 226 roku, za panowania Aleksandra Sewera. W XII wieku dodano informację, że była żoną Hadriana, a za towarzyszy męczeństwa miała Konkordiusza, Epifaniusza i anonimowego chrześcijanina. W XVII wieku, podobno odkryto relikwie Martyny, zaś jej czaszkę otrzymał klasztor przy Via Alessandrina.
Imię pojawiło się w Polsce dopiero w XIX wieku, choć męski odpowiednik tego imienia (Martyn, Martin, Marcin) używany był od XIV wieku.
Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.