Imieniny Michała

👨 Michał ♂️

Do najbliższych imienin Michała zostały 104 dni, czyli 3 miesiące i 12 dni.

W ciągu najbliższego roku osoby o imieniu Michał obchodzą swoje imieniny najczęściej w nastepujące dni: 29 września (niedziela) i 10 kwietnia (czwartek).

Pochodzenie imienia

Michał to imię biblijne, pierwotnie imię sztuczne, utworzone na wzór innych imion semickich. Michał jest zarazem imieniem teoforycznym, zawierającym element -el 'Bóg'. Hebrajskie słowo mika'el oznacza „Któż jak Bóg”.

Charakterystyka osób noszących imię Michał

Michał to mężczyzna, który wyróżnia się zaletami zewnętrznymi jak i wewnętrznymi. To człowiek o szlachetnym sercu i złotej duszy, ale także licznymi przymiotami ciała. Niemal zawsze ma radosny nastrój i optymistycznie patrzy w przyszłość. Nie przejmuje się problemami, zwłaszcza finansowymi i żyje chwilą. Wie jak czerpać z losu przyjemność i cóż, nie przykłada większej wagi do rozwoju osobistego. Michał wnosi optymizm i radość, dlatego tak chętnie jest pożądany w towarzystwie. Posiada grono wiernych przyjaciół i razem z nimi realizuje swoje marzenia. Lubi fantazjować i marzyć o sławie oraz bogactwie, lecz w życiu cieszy się z tego, co posiada.
Michał posiada dużą inteligencję, lecz nie lubi chwalić się zaletami umysłu. Jest również bardzo pracowity, lecz pod warunkiem, że dane stanowisko spełnia jego oczekiwania. W przeciwnym razie gotowy jest do porzucenia pracy i szukania satysfakcji w kolejnym zawodzie. Michał czasami nie potrafi podjąć ważnych decyzji, szczególnie, że dotyczą jego przyszłości. Choć może sprawiać wrażenie, że nauka nie sprawia jemu żadnej przyjemności, to posiada głęboko wiedzę z wybranych dziedzin. Nie boi się bronić swoich przekonań i odważnie walczy ze wszelkimi przeciwnościami losu. Nie lubi uczestniczyć w konfliktach i zazwyczaj to on jest stroną godzącą.
Michał bardzo ceni tradycyjne wartości oraz moralne postępowanie. Dlatego nigdy nie zdecyduje się na zachowanie wbrew sumieniu. Jest tradycjonalistą i patriotą, więc zawsze dba o interesy Ojczyzny. Na pierwszym miejscu stawia dobro rodziny i gotowy jest do wielkich czynów w imię szczęścia najbliższych. Przywiązany jest do domu rodzinnego i zawsze znajduje czas dla rodziny. Michał jest wierny w miłości i dąży do stabilizacji uczuciowej. Nie lubi wdawać się w szalone romanse i czeka na swoją wybrankę serca. Gdy kocha, to miłość przysłania jemu cały świat, a reszta spraw schodzi na drugi plan. Jest dobrym partnerem,który wyjątkowo dba o potrzeby swojej partnerki. Nie zwraca większej uwagi na piękno kobiecego ciała, ale to umysł oraz dobry charakter sprawia, że Michał zdecydowany jest na stały i poważny związek.

Patron imienia

Patronem imienia jest Michał, archanioł. W Starym Testamencie został ukazany jako jeden z najpotężniejszych duchów, niebieskiego wodza Izraela, który towarzyszy temu ludowi. Jest zarazem aniołem sprawiedliwości i sądu, ale także aniołem łaski i zlitowania. Grecy wspominali Michała 9 czerwca, 6 września i 8 listopada, natomiast Martyrologium Hieronimiańskie pod dniem 29 września mówiło o poświęceniu ku czci św. Michała bazyliki przy Drodze Salaryjskiej. Jednak najsławniejszą budowlą poświęconą archaniołowi jest kościół i klasztor na Mont-Saint-Michel pod Avranches, dokąd w 966 roku przybyli benedyktyni.

Ciekawostki

W Polsce imię pojawiło się w czasach średniowiecza, a dokładnie w 1220 roku, w następujących formach:Michał, Michael, Michial, Michiel, Michel, Michil, Mechel, Michałek, Michałko, Micher, Michno, Michol, Michul Na ziemiach wschodnich imię to występuje w formie Michaił, Michajło.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.