Imieniny Michaliny

👩 Michalina ♀️

Do najbliższych imienin Michaliny zostało 169 dni, czyli 5 miesięcy i 16 dni.

Michalina obchodzi swoje imieniny najczęściej 29 września (niedziela)

Pochodzenie imienia

Michalina to imię pochodzenia hebrajskiego. To również żeński odpowiednik imienia Michał, oznaczającego „któż [jest] jak Bóg".

Charakterystyka osób noszących imię Michalina

Michaliny to kobiety pełne tajemnic. Wyróżniają się skomplikowaną osobowością i nieraz sprawiają wrażenie, że skrywają wiele fascynujących zagadek. Co ciekawe, otoczenie tak naprawdę nie zna charakteru Michalin i często okazuje zdziwienie, gdy one pokazują swoją prawdziwą naturę.
Michaliny ulegają wpływom otoczenia i nieraz ich charakter zmienia się od okoliczności. Często miewają zmienne nastroje i nie potrafią wyjaśnić przyczyn swojego zachowania. To kobiety, które wciąż mają huśtawkę nastroju i w jednej chwili mogą okazywać radość, ale po kliku minutach popadają w przygnębienie.
Jednak mimo delikatnej psychiki, Michaliny wzbudzają powszechną sympatię. To swoim tajemniczym urokiem przyciągają nieznajomych i zdobywają ich serce. Choć na początku znajomości mogą okazać pewien dystans, to po dłuższym czasie można liczyć na ich wierność oraz lojalność. Ale nie każdego Michaliny dopuszczają do swoich tajemnic, lecz tylko wybrane grono przyjaciół może poznać ich sekrety.
Michaliny wyróżniają się umiejętnościami praktycznymi, które nieraz pomagają im w realizacji marzeń lub w walce z przeciwnościami losu. Michaliny potrafią osiągnąć spektakularny sukces, zwłaszcza w pracy zawodowej.
Jako liderki mają tendencję do autorytatywności i nieraz działają jak apodyktyczne królowe. To kobiety, które mają skłonność do wydawania krzywdzących opinii i pochopnych ocen. Nie przejmują się uczuciami innych osób i często mogą kogoś skrzywdzić słowem.
Michaliny są uparte i niezależne, więc każda próba narzucenia im woli może zakończyć się porażką. Nie słuchają niczyich poleceń i wolą kierować się własnymi przekonaniami. Często nie potrafią współpracować z innymi ludźmi, więc mogą popadać w różne konflikty. A każde ich działanie zależy od nastroju, bowiem gdy mają zły dzień, to lepiej zejść im z drogi.
W życiu rodzinnym, Michaliny są wspaniałymi gospodyniami domu oraz idealnymi żonami i matkami. Wśród najbliższych zawsze odnajdują spokój i nigdy nie miewają zmiennego nastroju. Doskonale godzą obowiązki zawodowe z rodzinnymi, więc zawsze znajdują czas dla najbliższych. W miłości są wiernymi towarzyszkami oraz przyjaciółkami partnerów. A mężczyzna może liczyć na gorące i wierne uczucia Michalin.

Patron imienia

Patronką imienia jest Michalina z Pesaro, urodzona w pierwszych latach XIV stulecia. Należała do książęcego rodu Malatestów, panujących w Rimini, ale szybko owdowiała i po stracie dziecka, rozdała cały swój majątek, poświęcając się służbie bliźnim. Podczas pielgrzymki na górze Kalwarii obdarzona została ekstazą. Św. Michalina należała do trzeciego zakonu św. Franciszka i zmarła w 1356 roku. Jej kult został zatwierdzony w 1737 roku.

Ciekawostki

Imię Michalina nadawane jest w Polsce w tej formie od 1744 roku, natomiast już w średniowieczu zanotowano żeński odpowiednik męskiego imienia Michał, (Michaelis), zdrobniale — Michałka.

Daty imienin, które pojawiają się w kalendarzach, ale rzadziej lub bardzo rzadko są obchodzone.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.