Imieniny Oktawii

👩 Oktawia ♀️

Do najbliższych imienin Oktawii zostało 18 dni.

Oktawia obchodzi swoje imieniny najczęściej 16 marca (sobota)

Pochodzenie imienia

Oktawia to żeńska forma imienia Oktawian, oznaczające: "ósme dziecko".

Charakterystyka osób noszących imię Oktawia

Oktawia, to kobieta, która wyróżnia się wielką sumiennością oraz pracowitością. Zazwyczaj koncentruje się całkowicie na wykonywanym zadaniu i nic ani nikt nie jest w stanie odwrócić jej uwagi. Oktawia jest bardzo ambitna i nigdy nie rezygnuje z dojścia do celu. Jednak należy przyznać, że w życiu kieruje się jasno określonymi zasadami i cóż, na pierwszym miejscu stawia honor oraz sprawiedliwość.

Oktawia angażuje innych do działania. Bywa, że ma niespożytą energię i dlatego nie może znaleźć dla siebie miejsca. Wciąż jest w ruchu i chętnie bierze udział w kolejnych działaniach, mimo, że jej grafik pęka od nadmiaru ważnych terminów. Młodość traktuje, jako okazję do zdobycia cennego doświadczenia życiowego i raczej nie marnuje chwil na ulotne przyjemność. Dużą wagę przykłada do rozwoju osobistego i dlatego może pochwalić się wszechstronną wiedzą oraz starannym wykształceniem.

Oktawia nie jest samotnikiem, lecz bardzo chętnie spędza czas w towarzystwie innych osób. Uwielbia pracować wśród ludzi i ma wyjątkowy dar zjednywania kolejnych przyjaciół. Swoją osobą budzi zaufanie i bywa, że traktowana jest jako powierniczka cudzych problemów. Zdarza się, że nie ma czasu na swoje sprawy, bowiem otoczenie traktuje ją jako najlepszą przyjaciółkę. Niestety, ale bywa, że jest zmęczona, lecz nie ma odwagi walczyć o swoje szczęście. Obawia się urazić przyjaciół, więc woli pomagać innym, niż skupić się na swoim szczęściu.

W pracy zawodowej, Oktawia odznacza się odpowiedzialnością oraz sumiennością. Chętnie wykonuje wszystkie obowiązki i nie narzeka na ich nadmiar. Zawsze perfekcyjnie wywiązuje się ze swoich zadań i cóż, odnosi ogromne sukcesu. Lubi wspinać się po szczeblach kariery, lecz zazwyczaj zachowuje zdrowy rozsądek. Wierzy, ze istnieją ważniejsze wartości niż pieniądze oraz sława. Oktawia lubi rywalizację, lecz nie zamierza dążyć po przysłowiowych trupach.

W miłości poszukuje zaradnego oraz o dobrym sercu partnera. Nie jest zwolenniczką krótkich miłostek, ale marzy o miłości na całe życie. Jest wierną i lojalną partnerką, która na pierwszym miejscu stawia dobro rodziny. Zawsze potrafi pogodzić ze sobą różne dziedziny życia i dlatego jej domownicy nie mogą narzekać na brak zainteresowania z jej strony.

Ciekawostki

Imię to pojawiło się w Polsce w XIX wieku.

Daty imienin, które pojawiają się w kalendarzach, ale rzadziej lub bardzo rzadko są obchodzone.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.