Olgi uwielbiają zdobywać wiedzę i spędzać czas na łonie natury. Przyroda jest dla nich na tyle fascynująca, że często uciekają od miejskiego zgiełku do samotnych miejsc, w których odnajdują spokój duszy. To nieprzeciętnie inteligentne kobiety, umiejętnie wykorzystujące swoją wiedzę do czynienia dobra. W pracy zawodowej, Olgi nie tylko oczekują dobrego finansowego wynagrodzenia, lecz poszukują drogi do spełnienia swoich ambicji. Olgi należą do niezależnych kobiet, które nie potrafią podporządkować się innym osobom. Dopiero w prawdziwej miłości gotowe są do zrezygnowania z pewnej części własnej wolności.
W życiu uczuciowym, Olgi przypominają dziecko we mgle i nieraz ich uczucia są tak zagmatwane, że same nie potrafią znaleźć właściwej drogi. A taka sytuacja sprawia, że są stale rozdarte między potrzebą bliskości i pełnej miłości a zachowaniem niezależności. Dlatego tak często nie czują się szczęśliwe i potrafią zrezygnować z szansy na wielką miłość.
Olgi poszukują cierpliwych partnerów, bowiem często mogą potrzebować samotnych chwil. Dlatego tak ważny jest życiowy wybór odpowiedniego mężczyzny. Nie odnajdą szczęścia w ramionach partnera, który na pierwszym miejscu stawia całkowite poświęcenie partnerki w życiu uczuciowym. Jeżeli Olgi spotkają swoją drugą połowę, to spełnią się nie tylko jako matki i żony, ale jako kobiety, bowiem odnajdą swoje największe szczęście.
Patronką imienia jest Olga Mądra, żona Igora, księcia ruskiego. Nie ma wielu informacji o tej osobie, zaś dopiero pewniejsze przekazy hagiograficzne datowane są na XII-XVI wiek. Prawdopodobnie święta pochodziła ze Skandynawii lub Bułgarii. W 945 roku owdowiała i objęła rządy regencyjne. Posiadała wyjątkowy talent organizatorski oraz wyróżniała się surowością. Chrzest przyjęła w latach pięćdziesiątych X stulecia i w 959 roku nawiązała kontakt z cesarzem Ottonem I, którego już jako Helena prosiła o przysłanie biskupa i księży. Regencja Olgi skończyła się między 960 a 964 rokiem. Zmarła zaś w 969 roku, a jej kult rozwinął się wraz z kultem Włodzimierza.
Imię Olga było bardzo popularne w czasach średniowiecza pojawiało się pod formami Olga, Holga, Alga. Obecnie imię występuje w Polsce rzadko.
Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.