Imieniny Olimpii

👩 Olimpia ♀️

Imieniny Olimpii były 4 dni temu.

W ciągu najbliższego roku osoby o imieniu Olimpia obchodzą swoje imieniny najczęściej w nastepujące dni: 15 kwietnia (poniedziałek), 25 lipca (czwartek) i 17 grudnia (wtorek).

Pochodzenie imienia

Olimpia to imię żeńskie pochodzenia greckiego. Wywodzi się od słowa oznaczającego "mieszkanka Olimpu".

Charakterystyka osób noszących imię Olimpia

Olimpia to kobieta, niezwykle uzdolniona artystycznie. Posiada wiele talentów i cóż, znana jest ze swojej twórczości. Bywa, że zostaje sławną artystką, która wpływa na nurt sztuki. Olimpia jest również duszą towarzystwa, która uwielbia otaczać się mądrymi oraz doświadczonymi życiowo osobami. Chętnie organizuje duże przyjęcia i słynie ze swoich zdolności organizatorskich. Dla niej nie ma rzeczy niemożliwych do zrobienia, więc bywa, że jest zajęta kilkoma czynnościami jednocześnie.

Olimpia nie może narzekać na nadmiar wolnego czasu. Jest w ciągłym biegu, bowiem uważa, że bezczynność jest najgorszą chwilą w życiu. Dlatego jej harmonogram jest napięty od nadmiaru ważnych terminów. Ale gdy zdarza się, że ma chwilę dla siebie, to i tak myślami jest przy pracy. Olimpia jest bardzo ambitna, bowiem nie osiada na laurach i wyznacza kolejne cele do zdobycia. Chętnie angażuje się w najróżniejsze działania, lecz zapomina o własnych potrzebach. I zdarza się, że dopiero, gdy pada ze zmęczenia, to postanawia na chwilę odpocząć.

Olimpia dużą wagę przykłada do estetycznego wyglądu. Uwielbia tworzyć niezwykłe stylizacje i należy przyznać, że ma bardzo dobry gust. Niektóre kobiety zazdroszczę jej wrodzonej elegancji i po cichu naśladują jej styl. Ale Olimpia nie przejmuje się niepochlebnymi opiniami i dalej żyje według własnych przekonań. Jest indywidualistką, która uwielbia wyróżniać się z tłumu. Potrafi bronić odważnie swojego zdania i dlatego nie można zarzucić jej, że jest konformistką. Nie zmienia przekonań pod wpływem otoczenia i zawsze musi mieć swoje zdanie.

Również w pracy zawodowej wyróżnia się pracowitością oraz nieszablonowymi pomysłami. Jest bardzo twórcza i dlatego poszukuje stanowisk, które związane są z rozwojem osobistym. Często odnosi duże sukcesy, lecz nigdy nie dąży do celu po trupach. Nie cierpi ludzi bezwzględnych i dlatego kieruje się w życiu określonymi wartościami moralnymi.

Olimpia bardzo dba o przyjaciół. Często zajmuje się problemami otoczenia i choć nie za wiele czasu na przyjemności, to próbuje dogodzić innym. Zawsze znajduje czas na sprawy przyjaciół, nawet kosztem własnych problemów. Jednakże zawsze może liczyć na pomoc ze strony najbliższych, lecz nigdy nie prosi nikogo o wsparcie.

W miłości poszukuje partnera o artystycznej duszy. Chętnie wiąże się z uzdolnionymi i mądrymi mężczyznami, odnoszącymi duże sukcesy. Nie potrafi znaleźć sobie miejsca i dlatego marzy o partnerze, który zaakceptuje jej energiczność. Jest wierną oraz lojalną partnerką, przy której nie można się nudzić.

Patron imienia

Patronką imienia jest Święta Olimpia. Olimpia urodziła się w 361 lub 368 roku w rodzinie cesarskich dostojników Konstantynopola. W 386 roku poślubiła byłego prefekta miasta, Nebrydiusza. Po śmierci męża została obrana diakonisą. Przyjaźniła się np. ze świętym Janem Chryzostomem. Po wygnaniu, przeniosła się do Cyzyku, a potem do Nikomedii. I w tym miejscu zmarła 25 lipca 408 roku.

Ciekawostki

Imię to zostało utworzone od nazwy góry Olimp, siedziby Zeusa, bądź też od nazwy miasta Olimpia na Peloponezie. W Polsce imię to pojawiło się w dobie klasycyzmu, zwłaszcza w różnych dziełach sztukach.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.