Imieniny Olivii

👩 Olivia ♀️

Do najbliższych imienin Olivii zostało 226 dni, czyli 7 miesięcy i 14 dni.

Olivia obchodzi swoje imieniny najczęściej 5 marca (środa)

Pochodzenie imienia

Imię to jest pochodzenia łacińskiego i według pewnej teorii, stanowi żeńską formę imienia Oliwier.

Charakterystyka osób noszących imię Olivia

Olivia to kobieta, która wyróżnia się pogodnym nastrojem w każdej sytuacji. Zawsze z radością podchodzi do życia i dlatego nic ani nikt nie jest w stanie zmącić jej spokoju. Z natury jest niepoprawną optymistką, która z nadzieją patrzy w przyszłość. Olivia jest duszą towarzystwa i cóż, zawsze przyciąga do siebie wiele wartościowych serc. Lubi nawiązywać nowe relacje i dlatego może pochwalić się dużym gronem wiernych znajomych.

Olivia jest idealną przyjaciółką, która jest przy najbliższych w każdej sytuacji. Jest przy tym bardzo cierpliwa i przymyka oko na wady innych. Wierzy w serce człowieka i dlatego nieraz może paść ofiarą swojej naiwności. Jednak nigdy nie traci wiary w dobroć ludzką i cóż, sama przypomina dobrego anioła. Olivia jest wierną towarzyszką życia, która potrafi zadbać o swoich przyjaciół. Często to inni do niej przychodzą ze swoimi problemami i bywa, że nie ma czasu dla siebie.

Olivia w pracy zawodowej wyróżnia się pracowitością oraz sumiennością. Doskonale wywiązuje się ze swoich obowiązków, i dlatego ma szansę na odniesienie dużego sukcesu. Również chętnie pomaga innym i darzona jest ogromną sympatią ze strony współpracowników. Często stawiana jest jako wzór do naśladowania, lecz ona przez wrodzoną skromność ucieka od blasku sławy. Nie lubi znajdować się w centrum zainteresowania i dlatego zajmuje rolę uważnego obserwatora.

Olivia nigdy nie łamie swoich przekonań. W życiu kieruje się jasno określonymi zasadami moralnymi i dlatego nigdy nie dąży do celu po przysłowiowych trupach. Zazwyczaj staje w obronie pokrzywdzonych i nieraz rezygnuje z własnego szczęścia na rzecz dobra otoczenia. Potrafi walczyć o szczęście najbliższych i w takich chwilach staje się waleczna niczym lwica.

W miłości poszukuje partnera o dobrym sercu. Często miłość stanowi sens jej życia i dlatego nie ma dla niej nic ważniejszego niż budowanie trwałego związku. Nie jest zwolenniczką krótkich romansów, lecz zawsze dąży do pogłębienia relacji damsko-męskiej. Jest wierną partnerką, która potrafi stworzyć szczęśliwy związek oparty na miłości oraz szacunku.

Ciekawostki

Imię Olivia związane jest z wyrazem oliva, oznaczającym 'drzewo oliwne, owoc oliwki; oliwka'. Olivia to również 'należąca do rodu Olivia'. Co ciekawe, czasami mieszano je z z Libia na skutek późnołacińskiej wymowy Olibia.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.