W życiu zawodowym, Oskar woli zajmować stanowiska związane z rutynowymi czynnościami niż kreatywnymi i twórczymi. Ma szansę na odniesienie sukcesu, lecz pod warunkiem, że zadba o swój rozwój osobisty. Dba o swoją przyszłość i dużą wagę przykłada do stabilizacji finansowej. Często niepotrzebnie zamartwia się przyszłością, co wpływa na jego nastrój.
Niestety, posiada pewną wadę, która może zaszkodzić w nawiązywaniu znajomości. A mianowicie, ma tendencję do wydawania pochopnych opinii. Często kieruje się pierwszym wrażeniem i może mieć problemy z podjęciem właściwej decyzji. Uwielbia dawać rady, które nie zawsze okazują się trafne i właściwe. Jednak potrafi przyznać się do błędu i wyciągnąć odpowiednie wnioski. Lubi spędzać czas w gronie najbliższych przyjaciół i chętnie razem z nimi realizuje swoje pasje. Przyjaciele mogą zawsze liczyć na jego wsparcie, tak więc jego przyjaźnie trwają przez całe życie.
Oskar jest również domatorem i niechętnie bierze udział we wszelkich imprezach. Dom traktuje jako ostoję bezpieczeństwa i zazwyczaj tam ucieka od zgiełku świata. Nie lubi spędzać czasu poza domem, ale czasami marzy o dalekich podróżach i ekscytujących przygodach. Jednak zazwyczaj nie decyduje się na zmianę losu, choć mogą pojawiać się szansę na realizację ukrytych marzeń.
W życiu uczuciowym poszukuje partnerki, która podobnie jak on, ceni sobie spokój oraz harmonię. Nie przepada za zbyt pewnymi siebie kobietami i woli spędzać czas w towarzystwie nieśmiałych oraz delikatnych kobiet nad którymi mógłby roztoczyć szczególną opiekę. Jest dobrym ojcem i mężem, wyjątkowo czułym na potrzeby najbliższych.
Patronem imienia jest święty Oskar, wspominany 3 lutego. Święty urodził się około 801 roku, prawdopodobnie w pobliżu słynnego opactwa w Korbei Corbie, w Pikardii. W 823 roku objął stanowisko nauczyciela w Nowej Korbei. W 827 roku wyruszył wraz z księciem duńskim Harald Klak do Dani w celu głoszenia Ewangelii. Po 18 miesiącach powrócił na dwór Ludwika Pobożnego. W czasie pobytu w Szwecji w latach 852-853 pozyskał dla wiary króla Olafa i podjął próby ustanowienia organizacji kościelnej. Zmarł 2 lub 3 lutego 865 roku i z jego dorobku zachował się tylko jeden list oraz zbiorek modlitw pt. Pigmenta. Wiadomości o życiu Oskara czerpiemy przede wszystkim z informacji przez jego ucznia, Rimberta. Święty jest patronem Skandynawii, archidiecezji hamburskiej oraz kościoła jego imienia w Hamburgu.
Imię Oskar pojawiło się w XIX wieku. W Polsce również występują formy Ansgar i Ansgary. To imię również nosi statuetka przyznawana od 1929 roku najlepszym produkcjom filmowym.
Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.