Paweł dużą wagę przykłada do bezpieczeństwa finansowego i szczególnie dba o swoją przyszłość. Lubi wieść komfortowe oraz na dobrym poziomie życie, dlatego przykłada się do pracy oraz rozwoju osobistego. Ma szansę na odniesienie spektakularnego sukcesu, szczególnie, że ma do tego wszelkie predyspozycje. Jego samodyscyplina oraz wytrwałość wzbudzają powszechny szacunek, a on sam lubi znajdować się w centrum zainteresowania otoczenia.
Po mimo, że posiada pokaźny majątek, to należy raczej do oszczędzonych niż rozrzutnych osób. Z szacunkiem podchodzi do pracy i nie wydaje pieniędzy na niepotrzebne przedmioty. Ale nie jest skąpy, bowiem potrafi ponieść duże wydatki. Z rozsądkiem planuje zakupy, a wszelkie promocje oraz okazje okazują się nieskuteczne w jego przypadku.
Paweł imponuje swoim znajomym i często stawiany jest jako wzór do naśladowania. Ale on sam nigdy nie jest zadowolony z siebie, szczególnie, że ma tendencję do porównywania się z innymi osobami. Często nie dostrzega swoich zalet i niepotrzebnie wyolbrzymia wady. Lubi spędzać czas w towarzystwie bliskich przyjaciół, zwłaszcza, że okazuje się wiernym oraz lojalnym przyjacielem.
W życiu uczuciowym, Paweł poszukuje partnerki spokojnej oraz uporządkowanej. Wzbudza zainteresowanie wśród kobiet, ale nie korzysta z nadarzających się okazji, bowiem marzy o miłości swojego życia. Nie wdaje się w szalone romanse, lecz czeka na wybrankę serca. A gdy spotka tą jedyną, to gotowy jest do wszelkich poświęceń. Często miłość przysłania jemu cały świat, a pozostałe sprawy schodzą na dalszy plan. Jest bardzo dobrym ojcem oraz partnerem, który wyjątkowo dba o szczęście rodzinne. Marzy o domu pełnym miłości oraz ciepła i szybko gotowy jest do realizacji największego marzenia.
Patronem imienia jest apostoł Paweł, pochodzący z Tarsu w Cylicji - Mała Azja. Święty urodził się jako obywatel rzysmki . Początkowo uczył się tkania płótna namiotowego, zaś po ukończeniu miejscowych szkół udał się do Palestyny, aby w Jerozolimie "u stóp Gamaliela" pogłębiać swoją wiedzę skrypturystyczną i rabinistyczną. Według Biblii został oślepiony przez Chrystusa przy murach Damaszku. Po nawróceniu, św. Paweł został ochrzczony przez Ananiasza, któremu Chrystus polecił to w widzeniu i Apostoł rozpoczął głoszenie nauk Chrystusa. Ok. 67 (lub 66) roku Paweł poniósł śmierć męczeńską. Według bardzo starożytnego podania, św. Paweł miał ponieść śmierć od miecza (jako obywatel rzymski). W 284 roku jego relikwie zostały przeniesione do katakumb, zwanych dzisiaj katakumbami św. Sebastiana przy drodze Apijskiej. Święty Paweł jest autorem 13 listów do gmin chrześcijańskich, włączonych do ksiąg Nowego Testamentu. Jest patronem licznych zakonów, Awinionu, Berlina, Biecza, Frankfurtu nad Menem, Poznania, Rygi, Rzymu, Saragossy oraz marynarzy, powroźników, tkaczy. W czasie pontyfikatu papieża Benedykta XVI Kościół obchodził Rok św. Pawła w związku z jubileuszem 2000 lat od narodzin Apostoła Narodów (2008-2009).
W ikonografii przedstawiany jest w długiej tunice i płaszczu. Do jego atrybutów należą: baranek, koń, kość słoniowa, miecz.
W Polsce imię to pojawiło się w czasach średniowiecznych, a dokładnie w XIII wieku, w następujących formach: Paweł, Pawał oraz spieszczenia: Pachnik, Pasz, Paszek, Pachucy, Pawlik, Pawlisz, Pawełko, Pawełek, Pawlich, Pawliczko, Pawliczek. Również od tego imienia powstały nazwiska, takie jak Pawlak, Pawlas, Pawlus, Pawłowicz, Pawłowski, Pawelski, Pawełkiewicz, Pawełek, Pawlik, Pawliczek, Pawliszak, Pawlikiewicz, Pawlicki, Pawlikowski, Pawluszkiewicz, a także nazwy miejscowe: Pawlikowice, Pawłów, Pawłowice.
Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.